Namen van de Drentse smeden per plaats per smederij. Indien er volgens u onjuistheden zijn vermeld, of er aanvullingen zijn, neemt u dan s.v.p. contact op. Bij voorbaat dank !

Veel smeden kwamen in de eerste helft van de 19e eeuw uit Duitsland. Deze hebben een * achter hun naam.

PLAATS

 ADRES SMEDERIJ

ACHTERNAAM

VOORNAAM

Beginjaar

Eindjaar

           

Laatste versie 31-08-2017

       
           

Aalden

Achter de Weg

Kloeze

Roelof

1872

1901

   

Kloeze (Kolk)

Gerrit

1901

1922

 

Aeldersrraat

Engbers

Hermannus

1916

1929

   

Gaasbeek

Willem Frederik

1929

1956

           

Alteveer

Oosterweg 19

Van der Heide

Tobias

?

heden

           
 

Oosterveldweg 6

Middelveld

Dirk en Henk

1966

?

           

Anderen

Nijend 12

Kamps

Bastiaan & Willem

ca. 1915

1930

   

Regien

Klaas

1930

1965

   

Regien

Jan

1965

1995?

           

Anloo

?

Coops

Harm Lucas

~1743

 
   

Coops

Lucas Harms

 

1793

           
 

Brinkstraat nu 14a

Koops

Harm Jans

1773

1844

   

Koops

Hendrik

1844

1847

   

Staal

Jan

1847

1873

   

Staal

Roelof

1873

1913

   

Stadman

Jans

1913

1916

 

Brinkstraat 12

Stadman

Jans

1916

1959

   

Stadman

Geert

1959

1968

           
 

achter Brinkstraat 22

Stegink

Jan

1830

1866

           

Annen

?

Fix

Jacob Geerts

~1788

 
           
 

De Wolden 45

Smit

Jacob ("Job")

1911

?

           
 

Brink

Udding

Hendrik

?

1940?

   

Udding

Lucas

1940?

?

           

Annerveenschekanaal

Greveling 23

Maagd

Bernardus

?

 
   

Maagd

Johannes Rignerus

 

?

           

Ansen

Kerkdijk 23

Brink

J.

   
           

Assen

?

Smit

Mr. Jan

1649

 
           
 

?

Smid

Jacob

~1872

 
           
 

Alteveerstraat

Bronsema

Hinderikus

1923?

 
           
 

Beilerweg 24

Braakman

Harm

ca. 1832

 
           
 

Groningerstraat

Ferwerda

J.

   
           
 

?

Hasper

?

1860?

 
           
 

?

Kamps

Geert

~ 1900

?

           
 

?

Noord

Jan Hindriks

~1840

1873

           
 

Jordaan 62a

Real

Willem

ca. 1832

 
 

(nu Varkensmarkt)

       
 

Kruisstraat

Menkveld

R.

1906

1910

           
 

Oude Groningerstr. 23

Palthe

Egbert

~1875

 
   

Palthe

Harm

 

1906

   

Palthe

Egbert Harms

1906

1912

           
 

Oude Groningerstr. No?

Venema

H.

   
           
 

Oude Molenstraat 32

Zwaneveld

A.

1979

1993?

           
 

?

Blaauw

Jan

   
           
 

Oudestraat

van der Velde

Kees

1955

 
           
 

Rolderstraat 65

Brink

Reint en Roelof

1903

1967

           
 

Rolderweg 87 4b

Strijker

Albert

ca. 1832

 
           
 

Sluisstraat 50

Nobach

H.W.

<>

>1964

           
 

Steendijk 6

Felix

Albertus Ludoviecus

~1894

1926?

   

Wietzema

Johannes

1926?

?

           
 

Venestraat

Stöcker

Roelof

1850

1877?

   

Stöcker

Harm

1877?

1891?

   

Stöcker

Roelof

1912?

1954?

   

Klamer

D.

1954?

1971

           
 

Venestraat 47-49

Zwaneveld

A.

?

1979

           

Balinge

 

Ter Heide

Jan

   
           

Balloo

No.

Stokker

Hendrik

1841

1880

   

Schutrup

Johannes

1881

1924

   

Van Schooneveld

Christoffel

1924

1965

   

Wekema

Tieme

1953

?

           

Barger Compascuum

Brug

Behrendt

Herman

~ 1935

~ 1970

 

Sluis II, Scholtenskanaal

Vroling

Alexander (Sander)

1917

1954

 

No. 290-291

Pragt

Heinrich

1924

1968

   

Pragt

Herman

1968

1985

 

Verl. Oosterdiep OZ 12

?

     
           

Barger Oosterveld

?

Brüning*

Johann Hermann

~1900

1914

 

Meerdijk 104

Brüning

Johan Heinrich

1914

~1931

   

Brüning

Gerhard Hermann

~1931

 
 

Klazienaveensestraat

Bruining

   

1980

           
 

Splitting NZ

Koop

Wolbert Thomas

~1930

?

           

Beilen

Brinkstraat

Kuik

Remmelt Jans

 

1820

   

Kuik

Jan

~1853

 
 

Brinkstraat A101

Vrieling

H.

1930

 
           
 

Hekstraat 7

Beuving

Jan Lamers

?

 
   

Beuving

Jan

?

1955?

   

Bosma

Adam

1955?

 
           
 

?

Borggreve*

Jan

 

~ 1895

 

?

Noorman

 

~ 1918

 
           
 

Linthorst Homanweg 7

Smit

Stoffer

1910

1932

   

Smit

Hendrik

1932

?

           
 

Kruisstraat

de Vries

Gebr.

   
           

Benneveld

 

Kiers

Agienus

1936

1958

   

Kiers

Jan Veldkamp

1958

1965?

           

Bonnen

 

Kroeze

Berend

~ 1890

1914

   

Jansen

H.

1914?

1937

   

Rubingh

Hendrik

1937

?

           

Bonnerveen

No. 28

Kersten

Hendrik (Johan Heinrich)

1840

1882

   

Kersten

Jan

1882

?

   

Thalens

 

?

?

           

Borger

Zwolse lijst 1475

Smyt

Reynder

voor 1475

na 1475

           
 

Hoofdstraat 63

Egberts

Hendrik

1904

1911

   

Egberts

Egbert

1911

 
   

Egberts

Gerrit

 

1978

           
 

Ambachtstraat 17

Kroeze

Jan Kiers

1830?

1853?

   

Kroeze

Hendrik

1853

1880?

   

Kroeze

Jan

1880?

1926

   

Zomers

Roelof

1926

?

           
 

Hunebedstraat 14

Everts

 

1895

 
   

Zinger

 

?

 
           
 

Smidssteeg/Koesteeg

Smit

     
           

Bovensmilde

Kanaalweg

Kok

H.

   
           

Buinen

Hoofdstraat 68

Oving

Hendrik

1918

?

           
 

Schoolstraat

de Vries

Jan

1901

1931

   

de Vries

Egbert

1931

?

           

Buinerveen

Hoofdstraat 4

Pranger

Hendrik

?

 
   

van der Schuur

     
   

van der Laan

   

?

           

Bunne

Peizerweg 8

Kroeze

Adam

1936

1965

   

Kroeze

Lambertus

1965

2004

   

Top

Elbert Jan

2004

2013

           

Coevorden

?

Schmydt

Meester Mans

1541

?

           
 

Weijerswold?

Mulder*

Jan

~1753

~1785

           
 

?

Bekeveld

H.H.

~ 1857

 
           
 

?

van der Veen

Gerhardus Joh. Felix

 

~1907

   

van der Veen

Johannes

~1907

1957?

           
 

?

Ballast

Gerrit

1885

~1907

           
 

Markt

Habers

Hermanus Johannes

~1875

~1915

           
 

?

Bruins

Johannes

~1848

<>

   

Bruins

Theodorus Antonius

~1898

<>

   

Bruins

Hermanus Henderikus

~1925

<>

           
 

?

Hoebe

Gerrit

 

1862?

   

Hoebe

Gerhardus Johannes

1862?

 
           
 

St. Jansstraat 87

Blancke

Goswinus Antonis Josephus

~ 1831

?

   

Blancke

J.

~1907

 
           

Dalen

?

Smit

L.

~ 1857

 
           
 

?

Ijdens

A.

~ 1865

 
           
 

?

Kramer

Petrus Wilhelmus

~1867

~1900

   

Kramer

Johannes Bernardus

~1900

~1920

   

Kramer

Jan Hendrik

~1900

~1920

           
 

?

Even

Gerrit Jan

?

1889

   

Even

Albertus Everardus

1889

1910

           
 

De Bente 49

Even

Albertus Everardus

1910

1930

   

Even

Gerrit

1930

1963

   

Even

Albert

1963

1983

           
 

Emmerweg 2

Naber

Bernardus Willem

1930

1947?

   

Naber

Albert

1947?

1995

           
 

Kruisstraat 20

van Noordwijk

Joost

2005

heden

 

"The Homestead"

       
           
 

Noordwijk 13

Bosch

Jan Sr.

?

 
   

Bosch

Jan Jr.

 

?

           

Dalerveen

?

Naber

Hendrik

~1825

 
           
 

?

Blancke

Gerrit

1904

1919

   

Epping

Harm

1920

?

   

Epping

Olf

?

1990

           

De Punt

Groningerstraat 159

Smit

Willem Albert

1912

1946

           
 

Norgerweg 9

Arends

Hendrik

1927

?

           

De Stapel

Stapelerweg 18

Bos

Johannes (Jans)

1911

1950

   

Bos

Bart

1950

1961

   

Guichelaar

K.

1961

1968

           

De Wijk

?

Smit

Jan Everts

?

1694

           
 

?

Blink

Hendrik

~ 1816

~ 1852

   

Blink

Jan

~ 1852

~1882

           
 

Dorpsstraat 70

de Weerd

Albert

1855

1886

   

de Weerd

Jacob

1886

1913

   

Koster

Albert

1913

1953

   

Huisjes

Fokke

1953

1980

   

Huisjes

Harry & Roelof

1980

1994

           

Diever

?

Cornelijs

Claes

~1640

 
   

Claes

Cornelis

~1662

 
   

Cornelis

Klaas

~1700

 
   

Klaassen

Cornelis

~1740

 
   

Cornelis

Frerik

~1765

 
   

Offerein

Cornelis Freriks

~1796

 
   

Offerein

Jacob Freriks

~1803

1858

 

t Kleine Brinkie

Offerein

Frederik Jacobs

~1833

~1887

   

Offerein

Daniël

1859

1873

   

Offerein

Abel

~1880

 
           
 

?

Santing

Roelof

1902

>1909

 

Hoofdstraat 49

Kloeze

Albert en Hendrik

?

1944

 

(De grote Hendrik)

Kleine

Berend

1985

1996

           
 

Peperstraat 7

Kleine

Klaas

1966

2000?

 

(De kleine Hendrik)

       
           

Donderen

Bunnerweg 5

Kroeze

Adam

1960

1980

           
 

Vriezerweg 6

Kroeze

Berend

1922

1961

           

Drouwenermond

?

Meursing

 

~1865

 
           
 

Zuiderdiep 2

Thalens

Hendrik

~1907

 
   

Thalens

Jan

 

?

           
 

Zuiderdiep no. ?

Roesink

Antonius Martinus

1891

~1932

           
 

Zuiderdiep 17

Zomers

Harmannus Lambertus

1928

1956

   

Zomers

Hendrik Jan

1956

1958

   

Kuiper

Hendrik

1958

1985

           

Drouwenerveen

Hoofdstraat 23

Beishuizen

?

   
   

Pruisscher

Hinderikus

 

<>

   

Zwiers

Jacob (Jaap)

~1963

 
           

Dwingeloo

Brink 47

Kloeze

Jan

1896

1922

           
 

Drift 22

Zwiers

Hendrik

?

1886

   

Knijpstra

Goossem

1886

1920

   

Knijpstra

Harm

1920

1929

   

Knijpstra

Koob

1929

~1960

           
 

Heuvelenweg 45

Rieske

Klaas

1858

1872

   

Rieske

Koob

?

 
   

Rieske

Goossem

 

?

           

Echten

Echtense molen

Seubring

?

   
           
 

Zuidwoldigerweg 19-21

Baas

Johan

1968

heden

           
 

?

Nijstad

H.

   
           

Eelde

Hooiweg

Hindriks

Wessel

 

1774

   

Alberts

Hendrik

1774

 
   

Smit

Albert Hindriks

 

1807

           
 

?

Cazemier

Hinderikus

?

 
           
 

De Drift

Smit

Frans Jannes

 

1808

           
 

nr. 47, hoek Hoofdweg/

Kramer

Jan

1807

1823

 

Westerborn

       
 

Hoofdweg

Steringa

Kornelis (Kees)

1900?

?

           
 

Hoofdweg 107

Dekker

Berend H.G.

1929

1969

   

Mulder

R.

1969

2005

           

Eelderwolde

Groningerweg 104

Sluiter

Geert

?

?

           

Eemster

Eemster 3

Kamphof

Willem

 

1931?

   

Kamphof

Andries

1931?

1966

           

Een

?

Harmsen

L.

?

 
           

Eerste Exloërmond

No. 74

Boers

Hilbert

ca.1900

 
   

Hilberts

Harm

   
           

Ees

 

Evers

Willem

 

1964

   

Zinger

Tinus

1964

 
           

Eext

Middenstraat 2

Jansen

Hindrik

?

 
           
 

?

Zinger

Tinus

   
           
 

?

Dijkstra

Willem

   
           
 

Brinkstraat/Stationstraat

Kamps

Willem en Bastiaan

   
   

Kamps

Geert

 

1957

           

Ekehaar

Hoofdstraat 27

Wold

Albert

1918

1955

   

Suichies

Hendrik

1955

~ 1990

           
 

Hoofdstraat

Wekema

Tieme

1942

1952

           

Elp

?

Zuiderweg

Geert

?

~1940

   

Schaaphok

Wildrik

~1940

?

           
 

?

Seubers

Koop

   
   

Hartman

Geert

 

1965

   

Kort

Rieks

1965

1966

           

Emmen

Venegeertsweg 3 & 5

Naber

Gerrit Jan

1850

1894

   

Naber

Albert

1894

1917?

   

Naber

Gerrit Jan

1917?

1950?

   

Naber

Albertus

1950?

1954?

           
 

# 5 (kad.kaart 1832)

Smits

Herman

1612

 
   

Smits

Roelof (Olde)

1630

1645

   

Smits

Herman (Harm)

1654

1706

   

Smits

Warner

 

1745

   

Smits

Roelof Warner

 

1769

   

Smits

Jan Warner

1748

1764

           
 

# 10 Sectie 1059 bis

Ottens

Harm

1672

1698

   

Smits

Willem Remmelts

 

1685

   

Smits

Roelof Remmelts

 

1696

   

Tijben

Gerrit

1698

1740

   

Buter

Jan Harms

1820

1830

           
 

# 29 Deuring 2

Jurriens

Roelof

1691

1695

   

Roelofs

Mr. Harm

1705

1715

   

Deuring

Jan

1724

1784

   

Smits

Roelof

1804

?

           
 

# 36

Oldesmits

Hindrik

1691

1705

   

Stratensmits

Harm

1691

1736

   

Stratensmits

Jan

1742

1767

   

Stratensmits

Jan en Hindrik

1748

1749

   

Stratensmits

Harm

1774

1807

           
 

# 39

Smits

Mr. Herman

1654

1672

   

Smits

Roelof

1672

1691

   

Nijesmits

Hindrik Roelofs

1691

1705

   

Smits

Mr. Harm

1708

1737

   

Smits

Lambert

1720

1738

   

Smits

Geert Warners

1742

1764

   

Smits

Wolter

1774

1798

   

Smits

Geert Jans

1804

1807

           
 

# 43 en # 44

Smits

Olde Harm

1672

 
   

Smits

Derk

1674

1693

           
 

# 51 Sectie C 1009 bis

Smits

Roelof Hindriks

1725

1738

   

Lannewes*

Geert Coerts, alias:

   
   

Nijesmits

Geert

1742

1794

   

Nijesmits

Jan en Geert

1797

1798

   

Smits

Jan Coops

1801

1837

   

Kroeze

Jan Jans

1837

1880

   

Kroeze

Egbert

1880

1897?

           
 

Huizingsbrinkweg 65

Bos

 

?

 
   

Oldenbeuving

   

?

           
 

Noordbargerstraat

Albers

 

?

?

 

(v/h Zandsteeg)

Staal

   

1952

   

Bokhorst

 

1952

 
           
 

Westenesscherstraat 91

wie?

     
           
 

Westerstraat 2

Nijenbrinks

Warmold (Wap)

1910?

?

   

Nijenbrinks

Barend

?

1980

           
 

Westerstraat

Kroeze

Roelof

?

?

           
 

Wilhelminastraat 69-71

Berends

Haijo

~ 1916

1936

           

Emmer-Compascuum

West Doorsnee

       
 

Noordzijde 124

Weinans

Martin

1911

1958

           
 

Kanaal A Noordzijde 93

Eisinga

J.

?

?

           
 

Kanaal A Noordzijde 122

Pot

H. en J.

?

?

           
 

Kanaal B Zuidzijde 228

Hesseling

Harm Klaas

1914

1990?

           

Erica

Kerkweg 109

Töller*

Johan Hendrik

1868

?

 

Kerklaan

Berndt

?

?

?

 

No. 358

Velzing

Hendrik

1920?

ca. 1960

           
 

naast café Beuker

Hof

Pieter

1908?

1917

   

Hof

Gerrit

1917

1974?

           
 

Verlengde Vaart NZ 58

Roosken

Willem

1920

1950

   

Roosken

Benny

1950

1992

           
 

Verlengde Vaart ZZ 84

Smit

?

?

?

           

Erm

Oosterlangen 8

Tijben

Roelof

1910

1958

   

Tijben

Herman

1958

1976

           
 

?

Oldenheuving

H.

   
           

Exloo

Zuiderhoofdstraat 23

Waarsing

Geert

1878

1889

   

Waarsing

Hendrik

1889

1902

   

Venekamp

Hendrik Rudolfs

1902

1907

   

Hallenga

Hendrik

1907

1946

   

Geertsema

Jan

1930

1964

           
 

Zuiderhoofdstraat 20

Stevens

Roelof

1800?

1810

   

Nagelder(s)

Koop Hindriks

1810

1825?

   

Nagelders

Jan Wolting

1825?

1847

   

Waarsing

Geert

1847

1878

           
 

Meerweg

Geugies

Berend

1879

1898

   

Groeneveld

Willem

1898

1915

           
 

Hoofdstraat 24

Groeneveld

Willem

1915

1943

   

Nijboer

Hendrik

1943

1974

           
 

Fabrieksstraat

Sanders

Albert (Ab)

1938

1968

           

Exloërkijl

Tuinbouwstraat 11

Plat

H.

?

?

           

Fluitenberg

waar?

wie?

     
           

Frederiksoord

Wilhelminalaan 87

diverse

     
           

Gasselte

 

Smit

Berent Harmens

~ 1700

 
   

Smit

Berent

~ 1718

 
           
 

?

Kroeze (Kruize)

Jacob Kiers

1830

1878

   

Kroeze

Jan Johannes

   
   

Kruize

Kier Jans

~1800

?

   

Kruize

Hendrik Kiers

1818

1864

           
 

Kerkstraat 9

Van der Schoot

Albert

?

 
   

Van der Schoot

Piet

   
   

Van der Schoot

Albert

 

?

           

Gasselternijveen

 

Smit

Lubbert

   
   

Lubberts

Jan

 

1699

           
   

Winkelman

Harmannus

1849

 
   

Kroezenga

Geert

1882

1920

           
   

Osinga

Hindrik

1889

1918

           
 

Hoofdstraat 169

Rijnberg

?

1935

 
   

Rijnberg

?

 

1958

           

Gasselternijveenschemond

Naber

Elzo

1920

1967

           

Gasteren

Brink 5b

van der Woude

Johan

 

heden

           
 

Westeinde 12

Reitsema

Lammert

1912

?

   

Reitsema

L.D. (Lou)

   
   

Kuper

Lute

 

1960

   

de Lange

Piet

1960

1990

           
           

Gees

 

Beerents

Claas

~ 1740

 
   

Klaassen

Bernardus

~ 1903

~ 1950

           
   

Bussemaker

Bats

 

1910?

   

Lanting

Johannes

1928

 
           

Geesbrug

Coevorderstraatweg

de Vries

?

   
           

Gieten

?

Sikking

Lucas

~1668

 
           
 

?

Smidt

Hindrik Egberts

~1672

 
   

Smidt

Egbert Hindricks

~1687

 
           
 

?

Swart

Jan Willems

~1740

 
           
 

?

Tuin

Wicher Geerts

~1788

 
           
 

?

Boekholt

Everwijn Victors

~1715

1734

   

Otto Everwijns

Boekholt Smit

1734

1767?

   

Nijensmid

Arent Hendriks

1767?

1830?

           
 

49-51

Kroeze

Johannes Jans

1780

1836?

   

Kroeze

Adam Johannes

1836

1844

   

Kroeze

Johannes

1844

1865

   

Kroeze

Adam

1865

1899

 

Stationsstraat

Kamps

Jan

?

 
 

Brink

Dijkhuizen

Harm Rijkent

1915

1926

   

Dijkhuizen

Roelf

1926

1953

   

Sloots

Geert

1926

1953

   

Dijkhuizen

Hennie R.

1953

1996

 

Achter 't Hout 14

Huising

Gerardus (Gradus)

?

?

 

Achter 't Hout 2

Felix

Albertus

~1926

?

           
 

Spekstoep

Ottens

Roel

?

?

           

Gieterveen

?

Kersten*

Johan Heinrich

~1837

 
           
 

Broek 62

van Dam

Berend

?

?

           

Grolloo

B 18

Gommer

Hendrik

1841

1875

   

Van der Woude

Jacob

1875

1881

   

Nijboer

Berend

1881

1883

   

Offerein

Jacob

1883

1886

 

Hoofdstraat 14

Kroeze

Jan

1890

1958

   

Kroeze

Albert en Jan

1958

1966

   

Dilling

Roelof

1966

1979

 

Oosterend

Dilling

Roelof

1979

1998

           
 

Amerweg 5

Reinders

Hendrik

1934

1960?

   

Reinders

Albert

1960?

?

           

Haakswold

Haakswold 47

Mulder

R.

1996

heden

           

Havelte

Dorpsstraat 7

Schuurman

Arend

?

?

           
 

De Wal

Lotterman

Meeuwes

1876

1877

   

Lotterman

Willem

1877

~1914

           
 

Molenkampweg 1

Faber

Frederik

?

 
   

Faber

Jan

~1898

 
   

Faber

Frederik

 

1956

           
 

Uffelterkerkweg 3

?

     
           

Hijken

Oranjekanaal ZZ 11

Smit

Jan Roelofs

1850

1875

   

Smit

Roelof Jans

1875

1896?

   

Vegter

Jurjen

1896?

1900

   

Koops

Jan

1900

?

   

Koops

Anton Geert

?

1936?

           
 

Dorpsstraat 14?

Koops

Anton Geert

1936?

?

           

Hijkersmilde

 

Naber

Arend

?

1898?

   

Naber

Jacob

1898?

1924?

   

Naber

Arend

1924?

?

           
 

bij scheepshelling K.F.

Bloemberg

Roelof Hendriks

 

1832

   

Bloemberg

Hendrik

1832

1861

           

Hollandscheveld

Het Hoekje 7

Knegt

Roelof

?

?

           

Hoogersmilde

Rijksweg 171

Tigelaar

Leffert

1923

?

           

Hoogeveen

?

Smit

Jan Egberts van Ruijne

~  1685

 
   

Smit

Jan Jans van Ruunen

?

   

Smit

Hendrik Jans v. Ruinen

?

           
 

 Hoofdstraat 132

Meppelink

Dirk

1939

1963

   

Meppelink

Willem

1963

1972

           
 

Sloodse Rot, 1067

Sijders Smit

Jannis Alberts

1766

1794

 

Slood 240

Sijders

Harm

1794

1801

   

Sijders

Albert

1801

?

           
 

De Huizen 580

Sijders

Harm

1801

?

   

Sieders

Johannes Harms

?

1862

   

Sieders

Sikko

~ 1883

1923

 

Hoofdstraat 6, 6a, 8

Venema

J.

 

1970

 

(v/h Brink)

Meppelink

Willem

1972

heden?

           
 

Wester Rot

Vohwinkel

Adriaan Everts

?

1780?

 

Hollandsch Rot

Vohwinkel

Willem Adriaans

1780?

 
   

Vohwinkel

Adriaan

1818?

 
           
 

Alteveerstr. 48

Klooster

Evert

1880

1935

   

Klooster

Roelof

1935

 
   

Klooster

Hendrik

   
           
 

Van Echtenstraat 55

Wind

     
           
 

Het Haagje 116

Krom

Willem Hendrik

1872

1901

           
 

Haagje

Kip

Jan

~1860

<>

           
 

waar?

Tiegelaar

Hendrik

~ 1812

 
   

ten Cate

Lucas Willems

~ 1812

 
   

Bosman

Albert Jans

~ 1812

 
 

Zuidwoldiger Rot

       
 

(Molendijk)

Smit

Egbert Hendriks

~ 1755

1777

           

Hooghalen

"De Zweetdroppel"

Wold

Tinus

1890

 
   

Wold

Hendrik

   
   

Venema

Bertus

   
   

Elslo

Johannes

 

?

           

Klazienaveen

?

Jansen

     
 

?

Hoogeveen

 

1889

 
 

?

Boelens

H.

   
 

van Echtenskanaal NZ

Velzing

     
 

van Echtenskanaal ZZ

Velzing

     
           
 

Foxel/Scholtenskanaal

Eerkes

     
           

Klijndijk

?

Zomers

Harmannus Lambertus

?

1928

           

Koekange

Dorpsstraat 31

Haulo

Hendrik

1899

1901

   

Huisman

Gerrit

1901

1936

   

ten Heuvel

Pieter Jan

1936

1965

   

de Roo

Albert

1965

2000

 

Dorpsstraat 62

Kuiper

Albert Sr.

1886

1901

   

Kuiper

Albert Jr.

1901

1927

   

Jans

Cornelis

1927

1950

   

Kleene

Jan

1950

1957

 

Dorpsstraat 63

Kuiper

Albert Sr.

1870

1886

 

Prinsesseweg 21

Dolsma

Jans

1904

1922

   

Dolsma

Frederik

1922

1928

   

Dozeman

Jans

1929

1930

   

Luten

Gerrit

1930

1936

   

Hoekman

Gerardus Gradus)

1936

1940

 

Prinsesseweg 41

Hoekman

Gerardus Gradus)

1940

1977

 

Weerwilleweg 2

Kloeze

Jan

1886

1895

           

Kolderveen

No. 41

van Aalderen

Alwart

1930

1932

   

Kleine

Hendrik

1938

1954

   

Toet

Hendrik

1954

1956

           

Langelo

Lieverseweg 2

?

     
           

Lhee

No. 77, later 59-60

Knijpstra

Harm?

   
           

Linde

Vuile Riete 4

Wierbos

Roelof

~ 1860

 
   

Schalen

Roelof

   
           
 

Linderweg

de Vries

Jan

~ 1920

1963

           
 

Linderweg 27

Kloeze

Koop

1963

?

           

Loon

Loneresweg

Ratering

Hendrik

1911

1925

 

Asserweg 5

Ratering

Hendrik

1925

1950?

   

Ratering

Willem en Hendrik

1950?

2000?

           

Makkum

Makkum 1

van Egten

Jan

1940

1974

           

Mantinge

Ekkelkampen 1

Speelman

Albertus

?

?

           

Meppel

Brouwersstraat

Knipmeijer

Christiaan

?

 
   

Timmerman

J.E.

~ 1920

 
           
 

Gasgracht

Veldhuis

?

?

?

           
 

Groenmarkt

van Werven

Gerrit

?

1923

   

Middelberg

Jan ("Jan de smid")

1923

1963

           
 

Haakswold 47

Mulder

R.

1996

heden

           
 

?

Kuipers

?

   
           
 

bij de gasfabriek

de Vries

Wiecher ("De beul")

~ 1904

?

           
 

Keizersgracht 14

?

 

?

 
           
 

Kruisstraat

Schipper

     
   

Smit

Hendrik

   
           
 

Molenstraat 45

Greve

Christiaan

~ 1860

?

   

Greve

Gerrit

 

?

 

("De Noord")

de Noord

Jan en Piet

 

1954

   

Kleine

Hendrik

1954

?

           
 

Noteboomstraat 19

van Werven

Marinus

1892

?

   

Lammerts

Jan

?

1960

   

Kroes

R.

1960

1962

           
 

Prinsengracht 5

Duveen

Henoch

 

1840

   

Duveen

Joseph

1840

1842

   

?

     
   

Boddendijk

Marinus

1874

1908

   

Boddendijk

Hendrik

1908

~ 1910

   

Brouwer

?

~ 1910

1934

   

Nijenhuis

Jan

1934

?

           
 

Prins Hendrikkade

Beijer

J.

1961

?

           
 

Sluisgracht/Bleekerseil.

Telder

?

?

1920

   

Beijer

J.

1920

1961

           
 

Weteringdwarsstraat

Nijenhuis

Jan

1930

1934

 

("De Hoek")

       
           
 

Zuideinde

Duveen

Joseph

1842

?

           

Meppen

Kockstraat/Dennekampen

Engbers

Hermannus

1910

1916

           
 

Meppersrraat 26

Huisjes

Jan

1936

1976

           

Nietap

J.P. Santeeweg

Venema

Klaas Jacob

   
   

Stoffers

Jan

   
           
 

?

Tunnis

Jacob

~1850

?

           

Nieuw Amsterdam

Dommerskanaal ZZ 65

Koopman

Jan Egbert

   
           
 

Vaart Noorzijde 44

Pals

Roelof

1908

1955

   

Pals

Berend

1955

1973

           
 

Zijtak Oostzijde 37-38

Koning(h)

     
   

Meijering

     
           
 

Zijtak Westzijde 97

Vossebelt

Willem

1891

1938

   

Vossebelt

D.

1938

1960

   

Vleems

H.

1960

1970

           

Nieuw Buinen

Noorderdiep 238

Klompsma

Derk Jan

1885?

 
           
 

Noorderdiep 418

Sutman

Bernardus (Berend)

~1869

 
   

de Jonge

     
   

Kloeze

     
           
 

?

de Leeuw

Jan

 

~1909

           
 

?

Hovingh

Jan Poppo

 

1965

           
 

Zuiderdiep 79

Monkhorst

Freerk

1887

1910

           

Nieuw Dordrecht

Vastenow

Masselink

Roelof

1920

>1931

           

Nieuw Roden

Dorpsstraat

Berghuis

Pier

 

1971?

           

Nieuw Schoonebeek

Europaweg 172?

Stevens*

Johann

1858

~1900

   

Stevens*

Johann Severin

~1900

<>

     

(Siefert)

   
           

Nieuw Weerdinge

?

Naber

Willem Bernardus

1936?

1970?

           
 

Derde Kruisdiep WZ

Drenth

Hinderk

~1910

~1934

   

Drenth

Thomas

~1934

1962

           
 

Mondenweg 2

Smook

Abel

1913

1920

   

Epping

Roelof

1946?

 
           
 

Weerdinger Kan. nz 48

van der Heide

Lute en Henri

?

heden

           

Nieuwlande (Hoogev)

Coevorderstraatweg

Buikema

Jan

ca. 1917

?

   

de Vries

?

?

 
           

Nijensleek

Hoofdweg 124

Paalman

Hendrikus

1899

 
   

Paalman

Dolf

   
   

Paalman

Rikus

 

1991

           
 

Hoofdweg 40

Hoogeveen

Jan

1904

1910

   

De Vries

Klaas

1910

1934

   

De Vries

Weduwe Klaas

1934

1940

   

Vleems

Rieks

1940

1952

   

Wanningen

Jan

1952

1976

   

Wanningen

Jan Jr.

1976

1980

   

Siderius

Jan

1980

2002

   

De Lange

Jan

2002

2012

           

Nijeveen

Dorpsstraat 77

van der Molen

Theeke

1859

1869

   

Schiphorst

Lucas

1869

1886

   

Broer

Luite

1886

1929

   

Broer

Albert

1929

1965

           
 

Meppelerweg 1

Toet

Hendrik

1955

1983

   

Bijker

Arend

1983

1999

           
 

Nijeveense Dijk 29

Kollen

Jacob

1855?

?

           

Nijeveense Bovenboer

 No. 5

van Aalderen

Alwart

1932

1937

   

Knol

Albert Roelof

1937

1981

           

Nijstad (Hoogeveen)

Smit

Willem Roelofs

~ 1788

 
   

Smit

Albert Roelofs

~ 1832

~ 1854

           

Noord Sleen

Dorpsstraat 10

Keen

Jan

?

?

           
 

Markeweg 3

Gebben

Frans

1912

1939

   

Gebben

Klazienus

1939

1964

   

Hidding

Gerrit

1964

2013

           
 

Markeweg 10

Brouwer

Hendrik

~ 1911

~ 1948?

           

Norg

Asserstraat 23

Pluis

?

?

?

   

Been

Piet

?

1938?

   

Boering

Jan

1938?

?

           
 

?

van Dijken

Jacob Japik

 

1857

   

van Dijken

Ubel

1857

1873

           
 

?

Kramer

Adolf

~1814

 
           
 

Oosteind 25

Nijboer

Geert

1847

1874

   

Nijboer

Geert Jr.

1874

1885

   

Nijboer

Berend

1885

1912

           
 

Westeind

Boerema

E.

?

?

           
 

waar?

van Dijken

U.

?

?

           

Norgervaart

Kanaalweg

Richters

Gebr.

   
 

?

Siemeling

Berend

   
           

Odoorn

Torenweg 3

Van Gerner

Jan, Gebr.

?

?

           
 

?

Stulen*

Jan Harm

~1839

1873

   

Stulen

Berend

1873

~1880

           
 

?

Velzing

Egbert Sjoerts

~1855

?

           
 

Valtherweg 16

Stevens

Jan

?

?

           

Odoornerveen

Zuidzijde 34

Seggers

Piet

   
   

Ter Heide

     
   

Vermue

Jaap

   
           

Oosteinde/Ruinerwold

Lotterman

Harm

?

1877

   

Lotterman

Meeuwes

1877

1916

           

Oosterhesselen

?

Naber

Jan

1880

 
           
   

Heling

?

   
           

Oranjedorp

Bladderswijk

Velzing

Martinus

1884?

1925?

   

Velzing

Egbert

1925?

1933

   

Velzing

Martinus

1933

1956

           

Orvelte

?

Ziengs

Harm

?

 
   

Oosterhuis

Anton

 

?

           
 

?

Warmolts

?

 

?

           
 

"De zweetdruppel"

Huiskes

Jan

?

heden?

           

Paterswolde

Hoofdweg 148

Hilbrants

     
           

Peize

?

Karsten

Roelf

~1791

~1820

           
 

?

Ottens

Jan

~ 1785

 
   

Ottens

Hindrik Jans

 

1813

           
 

?

Palthe

Jan

1874

1897

           
 

Hoofdstraat

Kroeze

Adam

1840?

 
   

Kroeze

Johannes

~ 1913

1945

           
   

Wiekema

Thime

~ 1888

 
           
   

Schuring

Jan Kruims

~ 1857

 
           
 

?

Cazemier

Hindericus

~1880

 
           

Pesse

Dorpsstraat 10

Kamphof

Lammert

?

~ 1957

   

Kamphof

?

   
           

Roden

Zwolse lijst 1475

Smyt

Seyne

~1475

 
           
 

?

Kramer

Harm

~1794

 
 

?

Brink

Evert Gerrits

~1831

 
           
 

Zuideinde 161

Kramer

Coenraad

~1819

~1851

           
 

Heerestraat

Liewes

Albert

1891

1916

   

Liewes

Evert

 

?

   

Liewes

Egbert

 

?

           
 

Julianaplein

Smit

Jan

?

1848

   

Smit

Harm Jans

 

~ 1870

           
 

Leeksterweg

Van der Ploeg

Hendrik

   
           
 

Norgerweg

Smit

Philippus Johannes

 

~ 1916

   

Smit

Libbertus (Bertus)

 

~ 1955

           
 

Schoolstraat 9

Zuiderveld

Rikkert

   
           
 

Schoolstraat 20

Cazemier

Hinderikus (Rieks)

~1880

 
           
 

Schoolstraat

"BORO"

Hendrik en Arie

?

?

     

Bosker

   
           

Roderwolde

Hoofdstraat 52

Van der Veen

J. (Lammert)

?

 
   

Van der Veen

Hans

   
           
 

Voorste weg

Palthe*

Harm

1839

1888

   

Palthe

Hindrik Harms

   
           

Rogat

?

ten Have

Jacob

?

 
           
 

Rogat 12

Huisjes

Mechanisatie

1994

 
           

Rolde

Zwolse lijst 1475

Smyt

Gelmer

~1475

 
           
 

omgeving Kerkbrink

Smit

Jan

1612

1643

   

Smit

Jan (2e)

1643

1654

   

Smit

Jan (3e)

1672

 
   

Smit

Otte

1612

 
   

Smit

Herman

1643

1654

   

Smit

Albert Huysinge

1672

 
 

?

Smit

Remmelt Berents

1689

1714?

   

Smit

Berent

1728

1735

   

Jans

Berent

 

1754?

           
 

waar?

Smit

Remmelt Berents

1735

1742

   

Smit

Beerent Remmels

1742

1754?

   

Jans

Lourens

1754?

1774?

           
 

A 2 (voor de kerk)

de Vries

Henderikus

?

1864

   

van der Woude

Jacob

1875?

1889?

   

van Wijk

Emrik

1889

1910

           
 

hoek B.Reindersstraat/

de Vries

Henderikus

   
 

Asserstraat

 

"Rieks Smit"

1965

1893

           
 

Burg. Reindersstraat 19

Suichies

Anne

1939

1955

           
 

Grolloërstraat 6

Suichies

Jan

1885

1912

 

Grolloërstraat 4

Suichies

Emrik "smid Em"

1912

1928

   

Suichies

Egbert "Ep"

1949

1960

 

naast no. 4

Suichies

Emrik "smid Em"

1928

1930

   

van der Velde

Auke

1930

1955

   

Suichies

Albert

1955

1983

           
 

Hanebijtershoek

Broeckman

Mr. Lambert

1689

1705

   

Kamps Kamps

Jan

1859

1874

           
 

Hoofdstraat 5

Cornelis

Mr. Beerent

1684

1694

   

Smit

Cornelis

1694

?

   

Jans

Lourens

1775

1801

   

Smit

Jan Lourens

1801

1816

   

Kamps

Geert

1816

1820

   

Smit

Lourens Jan (Louwe)

1820

1832?

           
 

?

Smit

Lourens Jans (Louwe)

1832?

1865

           
 

hoek Hoofdstr./Nijl.str.

Kamps

Jan

1853

1875

           
 

Nijlanderstraat 1

Kamps

Geert

1820

1861

   

Kamps

Egbert

1861

~ 1900

   

Kamps

Geert

~ 1900

~ 1925

   

Kamps

Evert

~ 1925

~ 1950

   

Kamps

Geert en Jan

~ 1950

~ 1982

           
 

Nijlanderstraat 6

Jans

Berend

1728

1754?

           
 

Schoolstraat 1?

Groenewoud

Remmelt Berends

1714

1745?

   

Groenewoud

Berent Remmelts

1745?

1757

   

Jans

Lourens

1757

1774

           
 

Stationsstraat 9

van Schooneveld

Lambertus

1923

1923

           

Roswinkel

 

Gerrits

Jurrien

 

~ 1800

   

Koning

J.

 

1924

           

Ruinen

Brink

Kloeze

Albert Jannes

?

?

   

Kloeze

Koert

~1860

~1899

   

Kloeze

Albert

~1899

~1920

           
 

Westerstraat 12

de Wit

Hendrik Cornelis

?

~ 1870

   

de Wit

Jan

~ 1870

1903

   

de Wit

Hendrik

1903

?

           
 

Westerstraat

Nijstad

Jakob

?

1993

           

Ruinerwold

Wolddijk

Lotterman

Harm

1877

 
 

Wolddijk 74

Lotterman

   

1965

 

Wolddijk 41

Lotterman

 

1965

?

           
 

Dijkhuizen 31

Koning

P.

   
           
 

Dijkhuizen 85

Kuiper

Andries

1870

1902

   

Kuiper

Albert

1902

1933

   

Wobben

Albert

1933

1957

   

Kleene

J.

1957

1977

           
 

Dijkhuizen 101

van der Veen

Hendrikus

1857

1892

   

van der Veen

Johannes

1892

1917

   

van der Veen

Jan

1917

1958

   

van der Veen

Johannes

1958

1970

           
 

Larijweg 170

Kleine

Hendrik

1996

heden

 

(smederijmuseum)

       
           

Schoonebeek

?

Anholt

J.

~ 1860

 
           
 

Europaweg 68-70

Blancke

Gerhard Bernhard

1870