Namen van de Drentse smeden per plaats per smederij. Indien er volgens u onjuistheden zijn vermeld, of er aanvullingen zijn, neemt u dan s.v.p. contact op. Bij voorbaat dank !

Veel smeden kwamen in de eerste helft van de 19e eeuw uit Duitsland. Deze hebben een * achter hun naam.

PLAATS - ADRES SMEDERIJ -  ACHTERNAAM - VOORNAAM - BEGINJAAR - EINDJAAR

Laatste versie 27-10-2018

 

AALDEN

Achter de Weg Kloeze Roelof 1872-1901 Kloeze (Kolk) Gerrit 1901-1922

Aelderstraat Engbers Hermannus 1916-1930 Gaasbeek Willem Frederik 1930-1956

 

ALTEVEER

Oosterweg 19 Van der Heide Tobias 2012-heden

Oosterveldweg 6 Middelveld Dirk en Henk 1966-?

? Kloeze J. 1920-?

 

ANDEREN

Nijend 12 Kamps Bastiaan & Willem 1924 1928 Regien Klaas 1928 1965 Regien Jan 1965 1996

 

ANLOO

? Coops Harm Lucas ~1743 Coops Lucas Harms 1793

Brinkstraat nu 14a Koops Harm Jans 1773-1844 Koops Hendrik 1844-1849 Staal Jan 1849-1873 Staal Roelof 1873-1913 Stadman Jans 1913--1916

Brinkstraat 12 Stadman Jans 1916- ~1947 Stadman Geert ~1947-1968

achter Brinkstraat 22 Stegink Jan 1830-1866

 

ANNEN

? Fix Jacob Geerts ~1788 ? Smit Abel Pieters ? 1888 ? Bolwijn H.J. 1924-1934 (hierna kruidenier Okken)

? Venekamp Jan ? ?

De Wolden 45 Smit Jacob ("Job") 1911 >1930 ? Vos L.K. ~1919-1920 ? Palthe R. 1921 ?

Brink Udding Hendrik ? 1940? Udding Lucas, resp. Gebr. 1940? >1948 C 125 Stadman H. >1951

 

ANNERVEENSCHEKANAAL

Staal Reine ~1896 -~1910 Staal Albertus ~1910-1918

Greveling 23 Maagd Bernardus J. ~1935 >1948 Maagd Johannes Rignerus ?

 

ANSEN

Kerkdijk 23 Brink Jac. A. en Zoons ~1928 ?

 

ASSEN

Kruisstraat Smit Mr. Jan 1649 Smit Aaldert ? ? Aalders (Smit) Harmen (Lamers) ~1761 ~1804

Huisnr. 102 Harms (Smit) Hindrik Aalders ~1804 1821 (Smidsbaas) ? Onste Lucas ~1839 ? Fa. Stokhorst en Dekker ~1888?

Kloekhorstlaan ? Smid Jacob ~1872

Alteveerstraat 7 Baakman Hendrik Jan 1869-1900 Meedendorp L. 1900 >1903 Alteveerstraat 39 Driessens F.J. ~1898 >1907

Alteveerstraat 60 Bronsema Henderikus (Rieks) 1923 >1949

Beilerweg 24 Baakman* Harm Hendrik ~1828 1856 Baakman Hendrik Jan 1856 >1882 Groningerstraat 23-25 Ferwerda Jan en Zn. 1920 >1950

(Kloekhorststraat) ? Hasper H. ~1858 >1869 ? Braakman A. ? 1873 Braakman J.A. 1873 ? ? Kamps Geert ~ 1900 >1906 ? Noord Jan Hindriks ~1840 1873 ? Staal Lambert

Groningerstraat 81 Brunsting L. ~1905-1911 Van der Ploeg Theo? 1914 ? Van der Ploeg Piet ~1921 1935

Groningerstraat 154 Van der Horst Johannes 1935 ?

Groningerstraat 184 Klamer Derk 1971 ~1982

Hoofdvaartsweg 192 Siemeling B. ~1939 >1949

Hoofdvaartsweg 194 Offereins C. ? 1940

Jordaan 62a Real Willem ~1832 (nu Varkensmarkt)

Kloekhorstlaan Oostindie Roelof Jans 1879 ?

Kruisstraat Smit H.A. ? 1841 Stocker R. ~1851 >1883

Kruisstraat 18 Niemeijer E.J. ~1898 >1901

Kruisstraat 11 Menkveld J.W. 1895-1901 Menkveld Roelof 1901-1910

aan de Markt Smit J. ~1855 >1868

Molenstraat Bakker J. ? 1888

Mulderstraat 3 Arentzen Theodorus Johannes ~1896-1929 Van den Berg W & Zn. 1929 -1938 Van den Berg A. Wzn. 1938 ?

N.W. kanaal Douwes A. ~1931 ?

Noordersingel 2 Becherer Louis Henderikus ? ? Becherer Gerard 1879 ~1928 Noordersingel 9 Posthumus G. ? 1947

Oosterhoutstraat 86 Venema Eeuwe Pieter 1920 ?

Oude Groningerstr. 23 Palthe Egbert 1868 Palthe Harm 1906 Palthe Egbert Harms 1906 -1912

Oude Groningerstr. No? Venema H. 1949

Oude Molenstraat 32 Zwaneveld A. 1979-1993?

Oudestraat 22 (zijstr.) Blaauw Jan 1941 ->1949

Oudestraat 31 Palthe Egbert ? 1955 Van der Velde Kees 1955

Rolderstraat 3 Braakman Lambertus 1895 1903 Faber B. 1903 ?

Rolderstraat Ottens Jans 1873 1883 Nijboer B. 1883 ?

Rolderstraat 36 Posthumus ? 1924 de Noord H. 1924 1925

Rolderstraat 62 Zets C.N.G. (JFA) 1895 1903 Brink Reint en Roelof 1903 1967

Rolderweg 87 4b Albers (Strijker) Jan ~1780 ~1822

Hoek Brink/Singelstr. Strijker Albert ~1822 ? (Mr. Smid)

Singelstraat 19 resp. 27 Kamps Geert ~1898 1930 (kachelsmid) R. Brink & Zn. Fa. 1930 ?

Sluisstraat 37 resp. 50 Nobach Hermanus W. ~1938 >1964

Steendijk 6 Felix Albertus Ludoviecus ~1894 1926? Wietzema Johannes 1926? ~1950 Stegeweg 21 Mulder H.M. 1901 ?

Vaart NZ B 68 Ernens Martinus Johannes ~1898

Veeneweg 41 Harms J. ~1924 ?

Venestraat 81 Stöcker Roelof 1850 1877? Stöcker Harm 1877? 1912? Stöcker Roelof 1912? 1954

Venestraat 7 Klamer Derk 1954-1971

Venestraat 29 Menkveld Roelof 1921 ?

Venestraat 47-49 Zwaneveld Auke ? 1979

 

BALINGE

Ter Heide Jan L. 1925-1937 Ter Heide L. 1937

 

BALLOO

No. Stokker* Hendrik 1841 1880 Schutrup Johannes 1881 1924 Van Schooneveld Christoffel 1924 1965 Wekema Tieme 1965 ?

 

BARGER COMPASCUUM

Brug Hoek Noorderdiep Behrendt Herman ~ 1935 ~ 1970 Keuter Jan ? heden

Sluis II, Scholtenskanaal Vroling Alexander (Sander) 1917 1954

No. 290-291 Pragt Heinrich 1924 1968 Pragt Herman 1968 1985

Verl. Oosterdiep OZ 12 Lankhorst? ? ~1924

 

BARGER OOSTERVEEN

? Jansen Bernard Heinrich ~1930 ?

 

BARGER OOSTERVELD

? Brüning* Johann Hermann ~1900 1914

Meerdijk 104 Brüning Johan Heinrich 1914 ~1931 Brüning Gerhard Hermann ~1931

Klazienaveensestraat Bruining 1980

Splitting NZ Koop Wolbert Thomas ~1930 ?

 

BEILEN

Brinkstraat Kuik Remmelt Jans 1820 Kuik Jan ~1853 1871 Kuik Roelof 1871 ~1910 ? Hunze J.N. ? 1864 De Paltz de Vries Luitje ~1905 1909

Brinkstraat Noorman A. ~1866 Noorman Js. ~1918 1934

Brinkstraat A101 Vrieling H. 1930 >1950

Hekstraat 7 Koke F.J. 1913 Rumph J. ~1906 Rumph W. 1913 Beuving Jan Lamers ~1913 1933 Beuving Jan 1933-1955? Bosma Adam 1955? ? Borggreve* Jan ~ 1895

nabij de school Borggreve F. ~1904 >1922

Lievinge Koke Fr.W. ~1908 1926 Van Egten J. ~1943 >1951

Linthorst Homanweg 7 Smit Stoffer 1910 1932 Smit Hendrik 1932 >1946

Kruisstraat de Vries Gebr. (L. en .. ) ~1909

 

BENNEVELD

? Kiers Agienus 1936 1958 Kiers Jan Veldkamp 1958 1965?

 

BONNEN

Kroeze Berend ~ 1890 1914 Jansen Harm 1914? 1937 Rubingh Hendrik 1937 >1950 Huizing Joh. K. ~1928 ?

 

BONNERVEEN

No. 28 Kersten Hendrik (Johan Heinrich) 1840 1882 Kersten Jan 1882 ? Thalens ? ? Postema J. 1919 ? Kremer E. ~1938 ? Uffen B. ~1939 ?

 

BORGER

Zwolse lijst 1475 Smyt Reynder voor 1475 na 1475

Hoofdstraat 63 Egberts Hendrik 1904 1911 Egberts Egbert 1911 Egberts Gerrit 1978 Ambachtstraat 17 Kroeze Jan Kiers 1830? 1853 Kroeze Hendrik 1853 1873 Kroeze Jan 1873 1927 Zomers Roelof 1927 ?

Hunebedstraat 14 Everts 1895 Zinger ?

Smidssteeg/Koesteeg Smit

 

BOVENSMILDE

Kanaalweg Kok H. 1938 ? (Meestersbrug) Tigelaar ? Tigelaar Jan Steven ~1920 >1949

 

BRONNEGER

? Everts R. ~1943 >1949

 

BUINEN

? Van Dijken Jan ? 1884 ? Schut Albert 1906 ? M. W. ~1910 ?

Hoofdstraat 68 Oving Hendrik 1917-1953 Oving Albert 1953-1975

Schoolstraat de Vries Jan 1901-1931 de Vries Egbert (Ep) 1931 >1949

 

BUINERVEEN

Hoofdstraat 4 Pranger J. Jzn. ~1907 Pranger Hendrik ? ? van der Schuur E. 1930 ? van der Laan ? ? ? Boerma ? J. 1933 ?

 

BUNNE

? Palthe Egbert ~1942 ?

Peizerweg 8 Kroeze Adam 1936 1965 Kroeze Lambertus 1965 2004 Top Elbert Jan 2004 2013

 

COEVORDEN ? Schmydt Meester Mans 1541 ?

Weijerswold? Mulder* Jan ~1753 ~1785

? Bekeveld H.H. ~ 1857

? van der Veen Gerhardus Joh. Felix ~1886 ~1907 van der Veen Johannes ~1907 1957? ? Turien G. ~1872

Sallandsche straat Ballast Gerrit 1885 1929

Markt Habers Hermanus Johannes ~1875 ~1915

Bentheimerstraat Bruins Johannes ~1848 ~1898 Bruins Theodorus Antonius ~1898-1921 Bruins Hermanus Henderikus 1921-~1936

? Hoebe Gerrit ? - ~1862 Hoebe Gerhardus Johannes ~1862 - ?

St. Jansstraat 87 Blancke Goswinus Antonis Jesephus ~1831-? Blancke J. ~1907-?

? Ambergen M.J. ~1938-?

 

DALEN

nabij Hoofdstraat Schuring Jan Kruims ~-1856 Smit L. 1857-?

? IJdens A. ~1865-?

? Kramer Petrus Wilhelmus~1867-~1900 Kramer Johannes Bernardus ~1900-~1920 Kramer Jan Hendrik ~1900-~1920

? Even Gerrit Jan ? - 1889 Even Albertus Everardus 1889-1910

De Bente 49 Even Albertus Everardus 1910-1930 Even Gerrit 1930-1963 Even Albert 1963-1983

Emmerweg 2 Naber Bernardus Willem 1930-1947 Naber Albert 1947-1995

Kruisstraat 20 "The Homestead" Van Noordwijk Joost 2005-heden

Noordwijk 13 Bosch Jan Sr, ~1938--? Bosch Jan Jr. ?-?

 

DALEREND

? Ruiter IJ. ~1936-?

 

DALERVEEN

? Naber Hendrik ~1825-?

? Blancke Gerrit 1904-1922

? Epping Harm 1920-? Epping Olf  ?-1990

 

DE PUNT

Groningerstraat 159 Smit Willem Albert 1912-1946

? Medema S. ~1911-~1915

Norgerweg 9 Arends Hendrik 1927 >1943

 

DE STAPEL

Stapelerweg 18 Bos Johannes (Jans) 1911 1950 Bos Bart 1950 1961 Guichelaar K. 1961 1968

 

DE WIJK

? Smit Jan Everts ? 1694 ? Blink Hendrik ~ 1816 ~ 1852 Blink Jan ~ 1852 ~1882 Dorpsstraat 70 de Weerd Albert 1855 1886 de Weerd Jacob 1886 1913 Koster Albert 1913 1953 Huisjes Fokke 1953 1980 Huisjes Harry & Roelof 1980 1994

Dorpsstraat 151 Berendsen & Zn J.H. ~1933 ?

 

DEURZE

Luten H. 1913 ?

 

DIEVER

? Cornelijs Claes ~1640 Claes Cornelis ~1662 Cornelis Klaas ~1700 Klaassen Cornelis ~1740 Cornelis Frerik ~1765 Offerein Cornelis Freriks ~1796 Offerein Jacob Freriks ~1803 1858 Offerein F. K. 1858 >1869 ? Haveman Jan Jans ~1853

t Kleine Brinkie Offerein Frederik Jacobs ~1833 ~1887 Offerein Daniël 1859 1873 Offerein Abel ~1880 1921 Offerein Fr. 1921 1945 Kloeze Albert 1945 1947? Offerein F. 1947? ~1948 ? Boverhof W. 1886 ?

? Santing Roelof 1902 >1909

Hoofdstraat 49 Kloeze ? ? ~1930 Kloeze Albertus en Hendrik ~1930 1944 Pesman B. >1950 (De grote Hendrik) Kleine Berend 1985 1996

Peperstraat 7 Kleine Klaas 1966 2000? (De kleine Hendrik)

 

DONDEREN

Bunnerweg 5 Kroeze Adam 1960 1980

Bunnerweg Harmsen Jan ? 1910

Vriezerweg 6 Palthe R. ~1919 1921 Kroeze Berend 1921 1960 ? Bos W. ? 1937 Bruins B. 1937 >1948

 

DRIJBER

? Beijert Jannes 1930 ~1960

 

DROUWEN

? Kempen ~1873

Hoofdstraat 30 Meijer Bronno 1908 1916 Van Schooneveld L. 1916 1922 Warrink Henderikus (Rieks) 1922 1955 Lubbinge Jan 1955 ?

 

DROUWENERMOND

? Meursing ~1865

Zuiderdiep 2 Thalens Hendrik ~1907 1932 Thalens Jan 1932 ? ? Beishuizen ? ? ? Zuiderdiep no. ? Roesink Antonius Martinus 1891 ~1932

Zuiderdiep 17 Zomers (Mans) Harmannus Lambertus 1928 1956 Zomers Hendrik Jan 1956 1958 Kuiper Hendrik 1958 1985

 

DROUWENERVEEN

Hoofdstraat 23 Beishuizen K.H. ~1931 ? Pruisscher Hinderikus ~1917 Zwiers G. >1949 Zwiers Jacob (Jaap) ~1963

 

DWINGELOO

Brink 47 Kloeze Jan 1896 1919 ? Wanningen G. 1932 >1950 ? Kamphof L. ~1857 ? ? Vorrink G. ~1862 ? Koster C. 1885 1920

Drift 22 Zwier Harm ~1883 ? Zwiers Hendrik ? 1886 Zwiers Weduwe J. >1900 >1913 Knijpstra Goossem >1913 1920 Knijpstra Harm 1920 1929

Brink 174 Knijpstra Koob 1929 ? Knijpstra Gebr. 1937 Knijpstra Harm 1937 ~1960 Heuvelenweg 45 Rieske Klaas 1858 1872 Rieske Koob ~1925 >1929 Rieske Goossem ?

 

ECHTEN

Echtense molen Greving G. ~1860 ? Seubring H. ~1899 ?

Zuidwoldigerweg 19-21 Baas J. 1910 1938 Baas Johan en A. 1938 1963 Bass J. 1963 1968 ? Nijstad H. Jr. 1934 >1948

 

EELDE

Hooiweg Hindriks Wessel 1774 Alberts Hendrik 1774 Smit Albert Hindriks 1807 ? Cazemier Hinderikus ? 1856

De Drift Smit Frans Jannes 1808 nr. 47,

hoek Hoofdweg Kramer Jan 1807-1823 Westerborn ? Luinge Albert 1863 ? Oosting J. 1909 ?

Hoofdweg Steringa K. ~1858 ? Steringa Kornelis (Kees) ? >1929 ? Palthe ~1939 ? Hoofdweg 107 Dekker Berend H.G. 1929-1969 Mulder R. 1969 2005

 

EELDERWOLDE

Groningerweg 104 Sluiter Geert ? ?

 

EEMSTER

Eemster 3 Kamphof Willem en Lambert ~1920-1931? Kamphof Andries 1931?-1966

? Koeling Alb. B. ~1938 ->1949

 

EEN

Hoofdstraat 30 Harmsen Jan 1911 1946

Hoofdstraat 2 Coopman Geert 1927 1940 Giezen Jan 1940 >1959 Boerema E. 1921

 

EERSTE EXLOËRMOND

No. 74 Boers Hilbert ~1900 ? Hilberts Harm ? 1938 Hilberts Jan 1938 1975

 

EES

? Hovenkamp J. ? 1934 Everts Willem 1934 1964 Zinger Tinus 1964 ?

 

EEXT

E131 ? gebouwd in 1850 Middenstraat 2 Jansen Hindrik 1889 1926 Jansen Willem 1926 1930 Greving L. 1930 1932 Auwen Berend 1932 1940 Zinger Martinus (Tinus) 1941 Zinger & Bosma Firma M. ~1960 ? Dijkstra Willem 1932 ? ? Hofsteenge Tinus ? ? Stationsstraat 1 Kamps Willem en Bastiaan ~1938 Kamps Geert 1957

 

EEXTERVEEN

"Dwarfforge" Jager Bert 2007

 

EEXTERVEENSCHEKANAAL

Tonkes J. ~1906 ?

 

EEXTERZANDVOORT

Bakker G. 1931 >1937

 

EKEHAAR

Hoofdstraat 27 Wold Albert 1918 1955 Suichies Hendrik 1955 ~ 1990

Hoofdstraat Wekema Tieme 1942 1952

 

ELIM

hoek Nieuwlande Ruiter I. ~1930 ?

 

ELP

? Zuiderweg Geert 1912 >1948 Schaaphok Wildrik ~1940 ? Peeks Joh. ~1940 >1942 ? Seubers Koop >1950 Hartman Geert 1965 Kort Rieks 1965 1966

 

EMMEN

Venegeertsweg 3 & 5 Naber Gerrit Jan 1850 1894 Naber Albert 1894 ~1929 Naber Gerrit Jan ~1929 1950? Naber Albertus 1950? 1954?

# 5 (kad.kaart 1832) Smits Herman 1612 Smits Roelof (Olde) 1630 1645 Smits Herman (Harm) 1654 1706 Smits Warner 1745 Smits Roelof Warner 1769 Smits Jan Warner 1748 1764

# 10 Sectie 1059 bis Ottens Harm 1672 1698 Smits Willem Remmelts 1685 Smits Roelof Remmelts 1696 Tijben Gerrit 1698 1740 Buter Jan Harms 1820 1830

# 29 Deuring 2 Jurriens Roelof 1691 1695 Roelofs Mr. Harm 1705 1715 Deuring Jan 1724 1784 Smits Roelof 1804 ?

# 36 Oldesmits Hindrik 1691 1705 Stratensmits Harm 1691 1736 Stratensmits Jan 1742 1767 Stratensmits Jan en Hindrik 1748 1749 Stratensmits Harm 1774 1807

# 39 Smits Mr. Herman 1654 1672 Smits Roelof 1672 1691 Nijesmits Hindrik Roelofs 1691 1705 Smits Mr. Harm 1708 1737 Smits Lambert 1720 1738 Smits Geert Warners 1742 1764 Smits Wolter 1774 1798 Smits Geert Jans 1804 1807

# 43 en # 44 Smits Olde Harm 1672 Smits Derk 1674 1693

# 51 Sectie C 1009 bis Smits Roelof Hindriks 1725 1738 Lannewes* Geert Coerts, alias: Nijesmits Geert 1742 1794 Nijesmits Jan en Geert 1797 1798 Smits Jan Coops 1801 1837 Kroeze Jan Jans 1837 1880 Kroeze Egbert 1880 >1906

Huizingsbrinkweg 65 Bos ? Oldenbeuving ?

Munsterscheveld MV 107 Deiman H..G.T. 1933 ?

Noordbargerstraat 91 Albers ? ? (v/h Zandsteeg) Staal Herman ~1880 1952 (Noordbarge) Bokhorst 1952

Westenesscherstraat 91 Klinkhamer Geert ~1942 >1950

Westerstraat 2 Nijenbrinks Warmold (Wap) 1910? ? Nijenbrinks Barend ? 1980 Westerstraat Kroeze Roelof ? ?

Wilhelminastraat 69-71 Berends W. ~1908 ~1916 Berends Haijo ~ 1916 1936 Emmerschans Smit Jan ~1939

 

EMMER-COMPASCUUM

? Pragt Martinus 1885 ? ? Deiman H.G.F. ~1940 >1945

West Doorsnee Noordzijde 124 Weinans Martin 1911 1958

No. 11 Smilde L. ? 1938 (Erfscheidenveen) Scholten G. 1938

Kanaal A Noordzijde 93 Eisenga S. ? 1938 Eisinga J. 1938 ? ? Fa. Snik en Bulle R.Snik & W.Bulle ? 1924

Kanaal A Noordzijde 122 Pot H. en J. ? ?

Kanaal B Zuidzijde 228 Hesseling Harm Klaas 1914 1990?

 

ERICA

Kerkweg 109 Töller* Johan Hendrik 1868 ? Töller J.G. ~1926

Kerklaan Berndt ? ? ?

No. 358 Velzing Hendrik 1920? ca. 1960

naast café Beuker Hof Pieter 1908? 1917 Hof Gerrit 1917 1974?

Verlengde Vaart NZ 58 Roosken Willem 1920 1950 Roosken Benny 1950 1991

Verlengde Vaart ZZ 84 Smit ? ~1935 ?

 

ERM

? Stokking* Hindericus (Hendrik) ~1836 1847

Oosterlangen 8 Tijben Roelof 1910 1958 Tijben Herman 1958 1976 ? Blancke G.A.J. ~1903 1925 ? Oldenbeuving H. en B. ~1942

 

EXLOO

Zuiderhoofdstraat 23 Waarsing Geert 1878 1889 Waarsing Hendrik 1889 1902 Venekamp Hendrik Rudolfs 1902 1907 Hallenga Hendrik 1907 1946 Geertsema Jan 1930 1964

Zuiderhoofdstraat 20 Stevens Roelof 1800? 1810 Nagelder(s) Koop Hindriks 1810 1825? Nagelders Jan Wolting 1825? 1847 Waarsing Geert 1847 1878

Meerweg Geugies Berend 1879 1898 Groeneveld Willem 1898 1915

Hoofdstraat 24 Groeneveld Willem 1915 1943 Nijboer Hendrik 1943 1974

Fabrieksstraat Sanders Albert (Ab) 1938 1968

 

EXLOËRKIJL

Tuinbouwstraat 11 Plat H. ? ?

 

FLUITENBERG

Spoelder Johannes ~1907 ? Dragt G. 1933 >1941

 

FREDERIKSOORD

? van den Berg F.C. ~1868

 

GASSELTE

Smit Berent Harmens ~ 1700 Smit Berent ~ 1718 ? Kroeze (Kruize) Jacob Kiers 1830 1878 Kroeze Jan Johannes Kruize Kier Jans ~1800 ? Kruize Hendrik Kiers 1818 1864 ? Haandrikman J.H. ~1947 ?

Jan Hugeslaan 2 Mennega Roel 1937 >1948 (ontwierp MeGa tractor)

Kerkstraat 9 Van der Schoot Albert ~1902 Van der Schoot Piet Van der Schoot Albert >1946

 

GASSELTERNIJVEEN

Smit Lubbert Lubberts Jan 1699 Winkelman Harmannus 1849 Kroezenga Geert 1882 1920 Osinga Hindrik 1889 1918

Hoofdstraat 169 Rijnberg ? 1935 Rijnberg H. 1958

 

GASSELTERNIJVEENSCHEMOND

Naber Elzo 1920 1967 Osinga Jan ~1918 ?

 

GASTEREN

Brink 5b van der Woude Johan heden

Westeinde 12 Palthe E. ? 1911 Reitsema Lammert 1912 1913 Reitsema L.D. (Lou) 1913 >1946 ? Kuper Lute ~1935 1960 de Lange Piet 1960 1990

 

GEES

Beerents Claas ~ 1740 Klaassen Bernardus ~ 1903 ~ 1950 Beek Willem 1853 Boetting Harm Clasen Smit ~1785 Eisen H. ~1908 1915

B 29 Bussemaker* Garrit 1909? Bussemaker Lambertus "Barts" ~1909 1937 Lanting Johannes 1935 1948

 

GEESBRUG

Coevorderstraatweg de Vries ?

 

GIETEN

? Sikking Lucas ~1668 ? Smidt Hindrik Egberts ~1672 Smidt Egbert Hindricks ~1687 ? Swart Jan Willems ~1740 ? Tuin Wicher Geerts ~1788 ? Boekholt Everwijn Victors ~1715 1734 Otto Everwijns Boekholt Smit 1734 1767? Nijensmid Arent Hendriks 1767? 1830? ? de Leeuw J. 1879 ? 49-51 Kroeze Johannes Jans 1780 1836? Kroeze Adam Johannes 1836 1844 Kroeze Johannes Adam 1844 1865 Kroeze Adam 1865 1889 Kroeze Johannes 1889 1899

Stationsstraat Kamps Jan ? Brink Dijkhuizen Harm Rijkent 1915 1926 Dijkhuizen Roelf 1926 1953 Sloots Geert 1926 1953 Dijkhuizen Hennie Rijkent 1953 1996

Achter 't Hout 14 Huising Johannes Hinderikus ? ? Huising Gerardus Hermannus ? ? (Gradus) ? Jansen H. ~1922 ?

Achter 't Hout 2 Felix Albertus ~1926 ? ? Bakker ? ? ? Spekstoep Ottens G. (Roel) ~1927 Ottens H.B. >1946

 

GIETERVEEN

sectie B 176 Kersten* Johan Heinrich 1840 1875 Kersten Jan 1875 1904

bij Bareveld Schutrup W. ? 1886

De Hilte Maagd J.R. ? 1909

F9 De Hilte Matthijssen W. 1909 >1947 ? Posthuma J. ? 1901 ? Kremer Berend ? ? ? Postema J. Jr. 1933 >1946

Broek 62 van Dam Berend 1925 1958

 

GROLLOO

B 18 Gommer* Hendrik 1841 1875 Van der Woude Jacob 1875 1881 Nijboer Berend 1881 1883 Offereins Jacob 1883 1886 ? Stevens W. 1875 ?

Hoofdstraat 14 Kroeze Jan en Albert 1890 1958 Kroeze Albert en Jan 1958 1966 Dilling Roelof 1966 1979

Oosterend Dilling Roelof 1979 1998

Amerweg 5 Reinders Hendrik 1934 1960? Reinders Albert 1960? ?

 

HAAKSWOLD

Haakswold 47 Mulder R. 1996 heden

 

HAVELTE

Dorpsstraat 7

Schuurmans Arend 1928 >1938

De Wal Molenkampweg 1

Lotterman Harm 1844-1876 Lotterman Meeuwes 1876-1877 Lotterman Willem 1877->1922 Grooters A. ?-1930

Faber Frederik 1930-1956

 

? Faber Jan ~1898 ? De Vries K. ~1906-?

Uffelterkerkweg 3 Mulder ? Jac. ~1912

 

HIJKEN

Oranjekanaal ZZ 11 Smit Jan Roelofs 1850 1875 Smit Roelof Jans 1875 1896? Vegter Jurjen 1896? 1900 Koops Jan 1900 ? Koops Anton Geert ? 1936?

Dorpsstraat 14? Koops Anton Geert 1936? >1950

 

HIJKERSMILDE

Naber Arend ? 1898? Naber Jacob 1898? 1924? Naber Arend 1924? ~1934 Naber H. ~1934 ? Stuifzand H. ~1943 ?

bij scheepshelling K.F. Bloemberg Roelof Hendriks ? 1832 Bloemberg Hendrik 1832 1861 bij Leembrug Posthumus G. (N.T.M) ~1937 ? Ruiter I. ~1939

 

HOLLANDSCHEVELD

? Kloeze ? ? 1883 ? van Arke Jacobus ? 1884 Borggreve J. 1885 ? Klooster F. ~1896

Het Hoekje 7 Venema Jannes 1933 ~1952 Knegt Roelof ~1952 1970 ? De Graaf J. ~1937 ?

 

HOOGERSMILDE

Rijksweg 171 Ringenaldus G. ? 1923 Tigelaar Leffert 1923 >1949 ? Wanningen H. ~1855 1886 Wanningen J.H. 1887 ? ? Wolf G. ~1868 ? Kwint R. resp. Gebr. ~1933 >1951

 

HOOGEVEEN

? Smit Jan Egberts van Ruijne ~ 1685 Smit Jan Jans van Ruunen ? Smit Hendrik Jans v. Ruinen ? ? Botter A. ~1911 ?

Hoofdstraat 132 Meppelink Dirk 1939 1963 Meppelink Willem 1963 1972

Sloodse Rot, 1067 Sijders Smit Jannis Alberts 1766 1794

Slood 240 Sijders Harm 1794 1801 Sijders Albert 1801 ?

De Huizen 580 Sijders Harm 1801 ? Sieders Johannes Harms ~1852 1862 Sieders Harm 1862 1885

Noordeinde Sieders Sikko 1885 1923

Hoofdstraat 6, 6a, 8 Venema Jan & Zn. 1923 1970 (v/h Brink) Meppelink Willem 1972 heden?

Hoofdstraat 10 Lambers L. Lzn. ? 1937 Lambers L.C. 1937 1939

Wester Rot Vohwinkel Adriaan Everts ? 1780?

Hollandsch Rot Vohwinkel Willem Adriaans 1780? Vohwinkel Adriaan 1818? ? Steen W. ~1860 ~1887 Steen J. ~1887

Alteveerstr. 48 Klooster Evert 1880 Klooster H. (Gebr.) 1935 Klooster Roelof Hzn. 1935 >1941 Klooster Hendrik >1941

Van Echtenstraat 55 Wind ? >1964

Het Haagje 116 Krom Willem Hendrik 1872 1901 Krom W. >1947

Haagje Kip Jan Azn. ~1860 ~1892

waar? Tiegelaar Hendrik ~ 1812 ten Cate Lucas Willems ~ 1812 Bosman Albert Jans ~ 1812

Zuidwoldiger Rot (Molendijk) Smit Egbert Hendriks ~ 1755 1777

 

HOOGHALEN

"De Zweetdroppel" Wold Tinus 1890 Wold Hendrik Venema E.B. (Bertus) ~1942 ~1949 ? Elslo Johannes 1938 1950 Elslo Johannes 1950 ?

 

KERKENVELD

? Kok Sikko 1933 1939

 

KLAZIENAVEEN

? Jansen ? Hoogeveen 1889

Dordschebrug Abels A.J. ~1898 Boelens H.

Langestraat Hesseling Geert >1922

van Echtenskanaal NZ Velzing

van Echtenskanaal ZZ Velzing

Foxel/Scholtenskanaal Eerkes

 

KLIJNDIJK

? Zomers Harmannus Lambertus ? 1928

 

KOEKANGE

Dorpsstraat 31 Haulo Hendrik 1899 1901 Huisman Gerrit 1901 1936 ten Heuvel Pieter Jan 1936 1965 de Roo Albert 1965 2000

Dorpsstraat 62 Kuiper Albert Sr. 1886 1901 Kuiper Albert Jr. 1901 1927 Jans Cornelis 1927 1950 Kleene Jan 1950 1957

Dorpsstraat 63 Kuiper Albert Sr. 1870 1886

Prinsesseweg 21 Dolsma Jans 1904 1922 Dolsma Frederik 1922 1928 Dozeman Jans 1929 1930 Luten Gerrit 1930 1936 Hoekman Gerardus Gradus) 1936 1940 Prinsesseweg 41 Hoekman Gerardus Gradus) 1940 1977 Weerwilleweg 2 Kloeze Jan 1886 1895

 

KOLDERVEEN

No. 41 van Aalderen Alwart 1930 1932 Kleine Hendrik 1938 1954 Toet Hendrik 1954 1956

 

LANGELO

Lieverseweg 2 Medema S. ~1929 >1932 Medema M. & Zn. ~1936 >1958

? van de Velde K. ~1942

 

LHEE

Hofman H. ~1935 1936

No. 77, later 59-60 Knijpstra A.R. ~1934 >1950

 

LIEVEREN

Smit F. ~1939 ?

 

LINDE

Vuile Riete 4 Wierbos Roelof ~ 1860 Schalen Roelof

Linderweg de Vries Jan ~ 1920 1963

Linderweg 27 Kloeze Koop 1963 ?

 

LOON

Loneresweg 2 Ratering Hendrik 1911 1925

Asserweg 5 Ratering Hendrik 1925 1942 Ratering Willem en Hendrik 1942 2000?

 

MAKKUM

Makkum 1 van Egten Jan 1940 1974

 

MANTINGE

Ekkelkampen 1 Speelman Albertus ~1932 >1950

 

MEPPEL

Brouwersstraat 10 Knipmeijer Christiaan ? Timmerman J.E. & K. 1896 1935 ? Mulder H. ~1854

Gasgracht Veldhuis ? ? ?

Groenmarkt van Werven Gerrit ? 1923 Middelberg Jan ("Jan de smid") 1923 1963 Haakswold 47 Mulder R. 1996 heden

? Kuipers ?

Hoofdstraat Telder Antonie ? 1866

bij de gasfabriek de Vries Wiecher ("De beul") ~ 1904 ?

Keizersgracht 14 ? ?

Kerkplein Telder J. 1873 ? ? Hagen G. ~1888 ? Steenbergen Jan Ezn. 1889

Kruisstraat Schipper Smit Hendrik

Molenstraat 45-47-49 Greve Christiaan ~ 1860 ? Greve Gerrit ? 1856 ("De Noord") de Noord Jan en Piet 1954 Kleine Hendrik 1954 >1965

Noteboomstraat 19 van Werven F. ~1858 1892 van Werven Marinus 1892 ~1907 Lammerts Jan ~1907 1960 Kroes R. 1960 1962

Prinsengracht 5 Duveen Henoch 1840 Duveen Joseph 1840 1842 ? Geerlings ? 1888 Boddendijk Marinus 1874 1908 Boddendijk Hendrik 1908 1915 Brouwer R. of P. 1915 1934 Nijenhuis Jan 1934 ?

Prins Hendrikkade Beijer J. 1961 ?

Sluisgracht/Bleekerseil. Telder ? ? 1920 Beijer J. 1920 1961

Weteringdwarsstraat Nijenhuis Jan 1930 1934

("De Hoek") Woldstraat Telder J. ? 1873

Zuideinde Duveen Joseph 1842 >1861

 

MEPPEN

Kockstraat/Dennekampen Engbers Hermannus 1910 1916 ? Trip B. 1930 ?

Meppersrraat 26 Huisjes Jan 1936 1976

 

NIETAP

J.P. Santeeweg Venema Klaas Jacob ~1915 Stoffers Jan >1950

? Tunnis Jacob ~1850 ?

 

NIEUW AMSTERDAM

Dommerskanaal ZZ 65 Koopman Jan Egbert ? van der Veen J. 1875 ? ? Hoogland J. ? 1903 ? Nieboer Berend ? 1912

Vaart Noorzijde 44 Pals Roelof 1908 1955 Pals Berend 1955 1973

Zijtak Hof Pieter ~1883 >1888

Zijtak Oostzijde 37-38 Koning(h) Meijering

Zijtak Westzijde 97 Vossebelt Willem 1891 1938 Vossebelt D. 1938 1960 Vleems H. 1960 1970

Vaart Zuidzijde Hoogeveen W. 1875 1912

 

NIEUW BALINGE

? Kloeze Hendrik ? 1888

 

NIEUW BUINEN

Noorderdiep 238 Klompsma Derk Jan 1885? >1898

Noorderdiep 418 Sutman Bernardus (Berend) ~1869 de Jonge Kloeze Ensing Lammert ~1896 Engberts H. ~1906 ? de Leeuw Jan ? ~1909 Scholte J. Jzn. 1912

No. 68 Zuidkant Kroezinga Petrus (Pieter) 1914 Sijpkes P. 1914 S 120 Sijpkes Gebr. A.H. en T. ~1924 1937 Sijpkes H. Tzn. 1937 >1949

Zuiderdiep 79 Monkhorst Freerk ~1889 ? ? Hovingh Jan Poppo 1965

 

NIEUW DORDRECHT

Vastenow Masselink Roelof 1920 ~1943

Splitting 57 Riggeling ? ? Dijks Gerard ? ? Oldenhuis Mans ? ~1943 Koop Wolbert Th. ~1943 ?

tegenover school Masseling Roelof ~1943 ?

 

NIEUW RODEN

Dorpsstraat van de Berg G.F. ~1928 ? Berghuis Pier ~1950 1971?

 

NIEUW SCHOONEBEEK

Europaweg 172? Stevens* Johann 1858 ~1900

No. 94 Stevens Johann Severin ~1900 ~1926 (Siefert)

C 101 Stevens B.H. en Th.J. ~1927 >1933 J.* Johan Wilhelm ~1940 ?

? Rozeman ~1936

 

NIEUW WEERDINGE

? Naber Willem Bernardus 1936? 1970? ? Rekker W. ~1901 ? ? Marringa ? >1944 ? Meijer ? >1944 ? Leutscher ? >1944

Derde Kruisdiep WZ Drenth Hinderk ~1910 1937 233 Drenth Thomas 1937 1962

Mondenweg 2 Smook Abel 1913 1920 Epping Roelof 1946?

Weerdinger Kan. nz 48 van der Heide Lute en Henri ? heden

 

NIEUWEROORD

? Swart A. ~1932 ?

Middenraai Hoogland J. ? 1938 ? Dove L. ~1908 ?

 

NIEUWLANDE (Hoogev)

Coevorderstraatweg Buikema Jan & Riepke ca. 1917 >1941 de Vries H.P. ~1939 ?

 

NIJENSLEEK

Hoofdweg 124 Paalman Hendrikus 1899 Paalman Dolf Paalman Rikus 1991 ? Krol H. ~1857

Hoofdweg 40 Hoogeveen Jan 1904 1910 De Vries Klaas 1910 1934 De Vries Weduwe Klaas 1934 1940 Vleems Rieks 1940 1952 Wanningen Jan 1952

1976 Wanningen Jan Jr. 1976 1980 Siderius Jan 1980 2002 De Lange Jan 2002 2012

 

NIJEVEEN

Dorpsstraat 77 van der Molen F. (Theeke) 1859 1869 Schiphorst Lucas 1869 1886 Broer Luite 1886 1929 Broer Albert 1929 1965

Meppelerweg 1 Toet Hendrik 1955 1983 Bijker Arend 1983 1999

Nijeveense Dijk 29 Kollen Jacob 1855? ?

 

NIJEVEENSE BOVENBOER

No. 5 van Aalderen Alwart 1932 1937 Knol Albert Roelof 1937 1981

 

NIJSTAD (Hoogeveen)

Smit Willem Roelofs ~ 1788 Smit Albert Roelofs ~ 1832 ~ 1854

 

NOORD SLEEN

Dorpsstraat 10 Keen Jan ? >1948

Markeweg 3 Gebben Frans 1912 1942 Gebben Klazienus 1942 1964 Hidding Gerrit 1964 2013

Markeweg 10 Brouwer Hendrik ~ 1911 ~ 1948?

 

NORG

Asserstraat 23 Pluis ? ? ?

Hoofdstraat 16 Been Piet R. ~1920 1938? Boering Jan 1938? >1945 ? van Dijken Jacob Japik 1857 van Dijken Ubel 1857 1873 ? Kramer Adolf ~1814 ? Harms ? ~1928 ?

Oosteind 25 Nijboer Geert 1847 1874 Nijboer Geert Jr. 1874 1885 Nijboer Berend 1885 1912 Nijboer Geert 1912 1937 Nijboer Geert Jr. 1937 ?

Westeind Boerema E. ~1942 ? ? Egberts Hendrik ? 1928

waar? van Dijken U. ? ?

 

NORGERVAART

Knot H. ~1856 1912

(KLOOSTERVEEN) Kanaalweg Richters Jacobus ~1916 1919

Hoofdvaartsweg Siemeling Berend ? >1942

 

ODOORN

Torenweg 3 Van Gerner Jan, Gebr. ~1906 ? ? Stulen* Jan Harm ~1839 1873 Stulen Berend 1873 ~1880 ? Ninteman J. ~1869 ? Velzing Egbert Sjoerts ~1855 ?

Valtherweg 16 Stevens Jan ? >1946

 

ODOORNERVEEN

Zuidzijde 34 Seggers Pieter (Piet) ~1936 >1948 Ter Heide Vermue Jaap

 

OOSTEINDE/RUINERWOLD

Lotterman Harm ? 1877 Lotterman Meeuwes 1877 1916 Lotterman ? 1916 >1930

 

OOSTERHESSELEN

? Naber Jan 1880 Kramer Albert ~1900 Oldenwarries Js. 1921 Gols J. 1936 Heling A. ~1939

 

ORANJEDORP

Bladderswijk Velzing Martinus 1884? 1925? Velzing Egbert 1925? 1933 Velzing Martinus 1933 1956

? Boerma W. ~1939 ?

 

ORVELTE

E 2 Kwint R. en Zn. 1928 ? Kwint H.C. ? 1941 ? Ziengs Harm ? >1948 Oosterhuis Anton ?

weg Westerb.-Emmen Oosting J. 1943 No. 25 Warmolts L. 1938 >1944

"De zweetdruppel" Huiskes Jan ? heden? (uit 1748)

 

PATERSWOLDE

Hoofdweg 148 Hilbrants

 

PEIZE

? Karsten Roelf ~1791 ~1820

Sectie 351 Ottens Jan Arends ~ 1785 Ottens Hindrik Jans 1813 ? Ritsema G. ~1880 ~1900 ? Ottens T. 1871 1883 ? Ensing R. 1883 ? Palthe Jan 1874 1897

Hoofdstraat Kroeze Adam 1840? Kroeze Johannes ~ 1913 1945 Wiekema Thime ~ 1888 Schuring Jan Kruims 1857 ? Cazemier Hindericus ~1880 ? Palthe Jans ~1911 1919

 

PESSE

Dorpsstraat 10 Kamphof Lambert ~1935 ~ 1957 Kamphof ? ?

? Jansen A. ? 1932 ? Jansen H. 1932 >1937

 

RODEN

Zwolse lijst 1475 Smyt Seyne ~1475 ? Kramer Harm ~1794 ?

Brink Evert Gerrits ~1831

Zuideinde 161 Kramer Coenraad ~1819 ~1851

Heerestraat Liewes Albert 1891 1916 Liewes Evert 1917 ? Liewes Egbert ?

Julianaplein Smit Jan ? 1848 Smit Harm Jans ~ 1870 Smit Jan ~1900

Leeksterweg Van der Ploeg Hendrik

Norgerweg Smit Philippus Johannes ~ 1916 Smit Libbertus (Bertus) ~ 1955

Schoolstraat 9 Zuiderveld Rikkert & Lambertus ~1911 ?

Schoolstraat 20 Cazemier Hinderikus (Rieks) ~1880 >1898

Schoolstraat "BORO" Hendrik en Arie ? ? Bosker

 

RODERWOLDE

Hoofdstraat 52 Van der Veen J. (Lammert) 1902 ? Van der Veen Hans ? ? Van der Veen Henk ?

Voorsteweg Palthe* Harm 1839 1888 Palthe Hindrik Harms 1888 1902

 

ROGAT

? ten Have Jacob ?

Rogat 12 Huisjes Mechanisatie 1994

 

ROLDE

Zwolse lijst 1475 Smyt Gelmer ~1475

omgeving Kerkbrink Smit Jan 1612 1643 Smit Jan (2e) 1643 1654 Smit Jan (3e) 1672 Smit Otte 1612 Smit Herman 1643 1654 Smit Albert Huysinge 1672 ? Smit Remmelt Berents 1689 1714? Smit Berent 1728 1735 Jans Berent 1754?

waar? Smit Remmelt Berents 1735 1742 Smit Beerent Remmels 1742 1754? Jans Lourens 1754? 1774?

A 2 (voor de kerk) de Vries Henderikus ? 1864 van der Woude Jacob 1875? 1889? van Wijk Emrik 1889 1910

hoek B.Reindersstraat/ de Vries Henderikus

Asserstraat "Rieks Smit" 1865 1893

Burg. Reindersstraat 19 Suichies Anne 1939 1955

Grolloërstraat 6 Suichies Jan 1885 1912

Grolloërstraat 4 Suichies Emrik "smid Em" 1912 1928 Suichies Egbert "Ep" 1949 1960

naast no. 4 Suichies Emrik "smid Em" 1928 1930 van der Velde Auke 1933 1955 Suichies Albert 1955 1983

Hanebijtershoek Broeckman Mr. Lambert 1689 1705 Kamps Kamps Jan 1859 1874

Hoofdstraat 5 Cornelis Mr. Beerent 1684 1694 Smit Cornelis 1694 ? Jans Lourens 1775 1801 Smit Jan Lourens 1801 1816 Kamps Geert 1816 1820 Smit Lourens Jan (Louwe) 1820 1832? ? Smit Lourens Jans (Louwe) 1832? 1865

hoek Hoofdstr./Nijl.str. Kamps Jan 1853 1875

Nijlanderstraat 1 Kamps Geert 1820 1861 Kamps Egbert 1861 ~ 1900 Kamps Geert ~ 1900 ~ 1925 Kamps Evert ~ 1925 ~ 1950 Kamps Geert en Jan ~ 1950 ~ 1982

Nijlanderstraat 6 Jans Berend 1728 1754?

Schoolstraat 1? Groenewoud Remmelt Berends 1714 1745? Groenewoud Berent Remmelts 1745? 1757 Jans Lourens 1757 1774

Stationsstraat 9 van Schooneveld Lambertus 1923 1923

 

ROSWINKEL

? Gerrits Jurrien ~ 1800 T. H. ~1853 Koning J. 1924 Wilken H. ~1919 >1930 Wierenga G. ? >1946

 

RUINEN

Brink Kloeze Koert ~1860 ~1871 Kloeze Jannes ~1871 ~1899 Kloeze Albert ~1899 ~1912 Kloeze Jans Alberts ~1912 1916 ? Buning Berend ? ~1867

Westerstraat 12 de Wit Hendrik Cornelis ? ~ 1870 de Wit Jan ~ 1870 1903 de Wit Hendrik 1903 ? ? Hofman H. ~1923 ? ? Bralten J. 1936 ?

Westerstraat Nijstad Jacob ~1928 ~1941 Nijstad H. ~1941 >1950 Nijstad Jakob >1950 1993

 

RUINERWOLD

Wolddijk Lotterman Harm 1877

Oosteinde 98 Lotterman Gebr. R en H. 1934 Lotterman H. 1934

Wolddijk 74 Lotterman 1965

Wolddijk 41 Lotterman 1965 ?

Dijkhuizen 31 Koning P. ? Prik H. ~1865

Dijkhuizen 85 Kuiper Andries 1870 1902 Kuiper Albert 1902 1933 Wobben Albert 1933 1957 Kleene J. 1957 1977

Dijkhuizen 101 van der Veen Hendrikus 1857 1892 van der Veen Johannes 1892 1917 van der Veen Jan 1917 1958 van der Veen Johannes 1958 1970

Larijweg 170 Kleine Hendrik 1996 heden (smederijmuseum)

 

SCHOONEBEEK

? Anholt J. ~ 1860

C 101 Stevens Gebr. BH & TJ ? 1936 Stevens T.J. 1936 ?

Europaweg 68-70 Blancke Gerhard Bernhard 1870 ? Blancke Jan 1936 1952 Oving Albertus Berend 1952 1963

Europaweg 94c (A 56) Blancke Jan 1907 1936 Dorgelo Jan 1936 1951

Europaweg 120 Kramer Bernhardus Johannes ? 1889 Kramer Gerrit 1889 1913

Europaweg 164 Oving Berend 1940 1946

Europaweg 166 Schutten Gerhard 1917 1952 Klingenberg Johannes 1946 1966

Europaweg 173 Kramer Johannes Bernardus 1870 1947 ? Borghardt Jan S. 1862 1868? Borghardt ? 1868? Borghardt Jan S. 1930 Weggemans W. 1930 ?

Slenerweg 37 Hamberg Johannes & Zn. ~1928 >1946 Hamberg Henk en Eef >1946 ?

 

SLEEN

Bannerschultestraat 9 Lanting Harm 1931 ? Lanting Jan ? >1951

Menso Altingstraat 6 Smit Hendrik Coops 1796? 1823 Smit Koop 1827 1840 Stoffers Steven 1840 1858 Sikkinga Johannes 1858 1878 Bussemaker Harmannus 1878 1925 Lanting Harm 1925 1931 Gebben Fr. 1931 >1938

 

SMILDE

? Boerhof Pieter ? Jansen K. ~1847 Bloemberg Roelof Hendriks ~1832 Bloemberg H. ~1854 ? Telder A. Jr. ~1864 ? Ubels R. 1889 ? ? Postma J.L. 1879 ?

Hoofdweg Frey Hendrik O. ~1862 1895 Tigelaar Merk 1895 1933

Polakkenbrug Tigelaar J. ~1938 ?

Kloosterveen Klaassen Cornelis ? Offereins Hendrik Cornelis ~1794 1865 Naber Arend 1866 ~1900 Naber Elzo ~ 1900 1928

C 22 Naber H. ~1936 ? Fokkens M. ~1900 ? Knot H. ~1900

Vaartweg (Wittewijk) De Vroome W. ? 1920 Stuifzand H. 1934 >1949

Veenhoopsweg Wieringa H. ? 1922 Wiersema G. 1922 ?

Veenhoopsweg 45 Keizer Kornelis Albertus ~1915 >1949

bij Grietmanswijk Jansen Koerts Koert ~1846 1856

Grietmansbrug Tigelaar J.S. & H. 1935 ?

 

SPIER

De Steegde 2 Hummel Albert 1938 1978?

 

STEENBERGEN (ZUIDW.)

No. 2 Steenbergen Roelof Lucas ~1760

 

STEENWIJKSMOER

Naber A. ~1924 ?

 

TAARLO

Palthe R. 1921 1924 Draaijer Roelof 1924 1952 Dijks Albert 1952 ~1958

 

TWEEDE EXLOËRMOND

Zuiderdiep 9 Boers H. ~1940 >1944 Boers L. Hzn. >1950 ? Plat H. ~1942 >1944

Zuiderdiep 216 Hoving A. ~1942 >1944 Arends ? Smit Jannes ? 1908

Zuiderdiep 219 Winter ? 1914

Zuiderdiep 337 Klompsma W. ~1919 >1944

 

TYNAARLO

Dorpsstraat 55 Douwes Anne 1905 1908 ? 1926 Smidts Petrus 1926 1943 Smidts Sander 1943 1975

Hageneind 6 Palthe R. 1921 1926 Naber Frederik 1926 ? Naber zoon ? ~ 1975

Schoolstraat 11 Douwes Anne ? 1904

Zuidlaarderweg Reitsma ? ? ?

 

UFFELTE

Dorpsstraat 38 Kloeze Jan 1860 1890 Kloeze Harm 1890 1920 Kloeze Hendrik 1920 1966

U-162 Rijksweg 162 Lotterman Harm 1912 1938 Beckeringh Jan Jacobs, Hzn. 1938 1960

 

VALTHE

Schoolstraat Snijders E. ? 1922 Runge C.W. 1922 >1952 Velzing Egbert Sjoerds ca. 1900 Velzing Martinus ca. 1930 ? Steenstra K. 1940 >1944

 

VALTHERMOND

Zuiderdiep 561 Timmer Adolf 1900 1933 Reekers ? 1933? ~1970

Plaats 9, Zuiderdiep Westen Ferdinand J. 1928

Zuiderdiep 518 Drenthe Arend (Auke) 1928 1939 Drenthe Jan Bastiaan 1939 1994

Zuiderdiep 295 Klok Jacob 1910 1917

Zuiderdiep 38 Klok Jacob 1917 1965 118 A Pranger Jan Sr. ~1900 1938 Pranger Jan Jr. 1938 >1944

? van Vondel M. >1944 ? Pot A. ? >1944 ? Slikkers E. ~1900 >1944 ? Twikkler G. >1944 ? Pietersen P. >1944 ? De Jonge L. ~1940 >1944 ? Dik G. >1944 ? Rienmijer D. >1944 ? Swart Johannes Bernardus ~1942 >1944

 

VEENDIJK

Veendijk 41 Knol Hendrik >1945 Matter Lucas Matter Peter ~1875 Matter Marginus

Veendijk 58 Matter Lucas 1940 ?

 

VEENHUIZEN

? Nijboer Geert 1854 1859

"De Werf" Van Kleef J.F. ? 1921 Schraag J.F. 1922 ?

 

VEENINGEN

Nr. 55 Baas Jacob ? ? Westerbeek Roelof ~1933 >1935 Kooiker Hendrik ~ 1920 ?

 

VLEDDER

Vledder 13 Beuker Willem 1859 1903 ? Zwier Klaas 1875 1896

? Santing Roelof ? 1930

? Kloeze Harm Jans 1859 1864 Kloeze Jan 1864 1876

Dorpsstraat 32 Van de Boer Hans 1907 1935 Haar Hendrik 1935 1952 Vleems Rieks 1953 1979

 

VLEDDERVEEN

? Brouwer Klaas ~1934 >1944

 

VRIES

Oude Asserstraat 36 Staal Hendrik 1885 1913 Nijborg Harm 1913 1921 Zondag Thijs 1921 1935 Kuiper Sibold 1935 >1938 Uffen Piet 1968 ? Nijborg H. 1919 Zondag T.H. 1919 ?

Veltmansdijk, Zondag Thijs 1935 1948?

later Raadhuisplein 2 Zondag Geert 1948?

Molenstraat 6 Klooster Lucas 1860 1866 Klooster Hendrik 1881 1913

Nieuwe Rijksweg 16 Doorten Jacob (Job) 1934 1967 Doorten Jan 1967 1977 onbekend Roelofs Reine 1773? Staal Roelof R. & Lambert Reines ~1845 Staal Reine Lamberts ~1845 1860?

Schultestraat 10 Staal Roelof R. 1860? 1874? Staal Jan 1874? 1880 Staal M. en Zonen ? 1925 Staal Riene en M. (Gebr) 1925 1954 de Jonge Klaas 1954 ?

Suudbrink 29? Aling Hendrik 1855? Aling Albert 1921 Timmerman Harm 1921 1949

 

WACHTUM

Bielefeld* Albert ~1811 ? ? Bieleveld Jan Hendriks ? 1880 Scholten Roelof ~1920 Scholten Henderik ~1920 1927 Schepers Henk

 

WAPSE

No. 102 Vos H. ~1940 > 1948

Ten Darperweg Santing Roelof ~1927 1930 Santng Jannes 1930 1965 Santing Roelof 1965 ?

 

WAPSERVEEN

Midden 123 Faber Frederik 1881 1924 Faber Jan 1924 1942 Faber Johan 1942 1970?

naast Midden 145 Busscher* Frederik Emanuel 1829 1840 Busscher Evert Frederik Emanuel 1840 1850 Busscher Frederik 1850 1860 Busscher Jan 1860 1880 Busscher Fredrik 1880 1900

Midden 168 Van den Boer Hendrikus 1906 1919 Roubus Hendrikus Jacobus 1919 1920 De Vries Marten 1920 1947 Vredeveld Jan 1947 1960

 

WEERDINGE

? Kruize Kier 1863 1897

Dorpsstraat 27 Bieleveld Rudolph 1902 1957 Bieleveld Ep 1957 2012

 

WESTDORP

? Kruize R. ~1938 >1951

 

WESTERBORK

? Aelers (Smit) Lammert ~1734 ?

? Sikkenga R. ~1906 ? van de Boer H. 1906 ? Beek Joh. ? 1908

? Kramer Albert 1905 1912 ? Zwiers L. ~1930 1935 (Ook hotel) Boer Jan ~1921 1928

Oosteinde A 161 B Naber Hendrik 1928 >1950 ? Kwint Roelof 1908 1931 Kwint Hendrikus Cornelis 1931 >1939 ? van Halen Otto >1948

Westeinde 49 Nijlunsing H. 1947 >1950

Oosteinde Ziengs Frederik 1919 1921

Zuidbrink Rabbers E. (Jans) 1935 ?

 

WESTERVELDE

Bastiaans Jan 1697 Jans Gerrit Gerrits Jan 1799 van de Velde K. ~1938 Kwint J. ? >1942

 

WEZUP

Kalverstraat Jeuring Henderiekus 1933 1939

Wezuperstraat 19 Jeuring Henderiekus 1939 1958 Kiers Agienus 1960 1975

 

WILHELMINAOORD

Oranjelaan Boterman L. ? 1937 Beugeling Hendrik 1937 ?

 

WINDE

Kroeze Adam 1888 1929?

 

WIJSTER

? Klooster Pouwel Hendriks 1854 1890? Klooster Klaas 1890? 1893? Klooster Willem 1914? Mulder Klaas 1940 >1949

Hoofdstraat (kruising) Smit S. 1895 ~1943 Smit Willem ~1943 >1948

 

WITTELTE

Wittelderweg 25 Kloeze Jan 1929 1960 Kloeze Harm 1960 2007

 

WITTEN

? Kok H. Hzn. 1931 1938

10a Dolfing B. ~1938 1949 Schultinge H.J. 1949 >1950

 

WITTEVEEN

Mr. Harm Smeengew 42 Jansen A. ~1935 1943 Seubers Ziengs Snoeijing

 

YDE

Duinstraat 5 Nijenhuis* Geert Willem 1805 1857 (v/h Niehaus)

Norgerweg 106 Medema Sikko 1914 1920 Scheepstra Jan 1920 ~1950 Scheepstra G. ~1950 1975 Scheepstra K. 1975 1978 Scheepstra K. en Jan 1978 1987

heidehut Norgerweg Smit Hendrik 1890 1899

 

ZEIJEN

Hoofdstraat 17 Lanting Hendrik 1925 1968

Zuiderstraat 1 Tolner Harm 1916 1939 Tolner Egbert 1939 1941 Tolner Geert 1941 1972

 

ZORGVLIED

Santing J. 1949

 

ZUIDBARGE

? Stulen* Jan Harm 1840 1873 Stulen Klaas 1873 1891 ? Velzing Hendrik 1879 ~1920

Zuidbargerstraat 131 Ziengs Frederik (Frits) 1921 1938 Ziengs Gerard (Geert) 1938 ~1970

 

ZUIDLAREN

Esweg Paas ? Paas Jr. ? Bruins Kars ~1880 ~1917 Bruins Jacob Jan en G. ~1917 >1941 Diemer ? ?

Koningstraat 3 Bruiningmeijer Jan en Maarten ? Klompsma H. ? Tissingh Piet ? ? Kruize Jan Jans 1790? 1814?

? Kroeze Egbert ? ?

? Klinkhamer E. ? 1884 ? Driesens P. ~1871

? Driesen Frans ~1904 ?

? Folkers J. ~1913 1927

? Ruchti J. >1948

 

ZUIDVELDE

? Wolfers M. 1933 >1941 Wiering Geert ~1980

 

ZUIDWOLDE

Echtenseweg 145a Smid Roelof Willems 1825 1840 Hooyer Harm ~1905 ? Seubring ? 1910

B 199 Baas Johannes 1910 1938

Echtenseweg 5 Baas Jacob en Aaldert 1938 1963 Baas Jacob en Johan 1963 1968

Hoofdstraat 79 Smit Jan Roelofs 1844 1850 Kuiper Jb. ~1868 Hooijer Harm ~ 1900 ~1905 Bieleveld Berend ~ 1905 Bieleveld Jan Hendrik ? 1959

Hoofdstraat 112 van 't Zand Hendrik 1959 2012?

? Hooyer Harm ~ 1880 ~1900 ? Kleiboeker ~1888

Hoofdstr./Tonckensstr. Pot Evert ~1918 (Kerkenbosch) Pot Harm ?

 

ZWEELOO

Zwolse lijst 1475 Smyt Brant ~1420 ~ 1475

De Wheem 2 Masselink Hendrik 1896 1938 Masselink Berend 1938 1975 Masselink Lucas 1975 2016

begin Tonckensstraat Kroeze Egbert Johannes 1825 1840? Kroeze Johannes (Jan) 1840? 1876

waar? Folkers (Smit) Wolter 1630 1655 Ibinge Wolters (Smit) Folker 1655 1706 Folkers (Smit) Jan 1706 1732? Sikking Harm Maats ~1719 Sikkinge Hendrik 1741 Sickinge Harmen 1741 1757 Sickinga Lucas 1757 1778 Sikkenga Willem en Geert 1847 Sikkenga Johannes en Lucas 1883 Klooster Willem 1883 1924

? Gaasbeek W.F. ~1932 ?

 

ZWIGGELTE

adres? Zwiers Hilbert ~ 1918 1928 Schuring Hendrik 1928 1964 Schuring Hillegienus 1964 1968

 

ZWINDEREN

Brinkweg 3 Klaassen Hendrik Jan 1877 1918? Klaassen Hendrikus 1918? 1967?